Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da Sema Gösterisi

Gelibolu’da Sema Gösterisi

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği Topluluğu tarafından sema gösterisi yapıldı.

Gelibolu Mevlevihanesini Koruma ve Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen sema gösterisi öncesi bir konuşma yapan Dernek Başkanı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamit Er, ?Hz. Mevlana dil, din, renk, mezhep ayrımı yapmaksızın bütün insanların yüreğindeki ilahi aşkın kazanımına davet eder. Kur?an ve sünnet ile alevlendirdiği bu kazan yüzyıllardır dertlilerin, hastaların, zorda kalanların, huzur ve mutluluğu arayanların, aradıklarını buldukları yerdir. 20 Aralık?ta yapılacak olan Şeb-i Aruz törenleri Gelibolu?da da yapılacak? dedi.

Konuşmanın ardından 20 kişilik Mevlevi ekibi muhteşem gösterilerini izleyicilere sunarken, küçük semazenler de ilgi odağı oldu.

İHA

Filtreler:
Görüntülenme: 15
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir