Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da Sema Gösterisi Düzenlendi

Gelibolu’da Sema Gösterisi Düzenlendi

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği Topluluğu tarafından sema gösterisi düzenlendi.

Gelibolu Mevlevihanesini Koruma ve Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen sema gösterisinde 15 semazen izleyicileri büyüledi. Gösteri öncesi bir konuşma yapan Gelibolu Mevlevihanesini Koruma ve Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği Başkanı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamit Er, ?Sevginin üzerine inşa edilmiş Hz. Mevlana Kültürü bugünlere kadar sevenleri tarafından ulaştırılmıştır. Mevlevi kültürünü tanıtmak amacı ile düzenlediğimiz sema gösterilerin sonuna geldik. Kasım ayı gösterisini Çanakkale?de yapacağız. Son gösteriyi ise Aralık ayında yine Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Aruz töreni etkinlikleri kapsamında yaparak sona erdireceğiz? dedi.

Konuşmanın ardından ise 15 kişilik Mevlevi ekibi muhteşem gösterilerini izleyicilere sundu. Etkinliği Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ve çok sayıda vatandaş izledi.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz