Gelibolu’da Tüm Muhtarlar Derneği Kuruldu

18 Şubat 2015

Gelibolu’da 2015 yılının başında ilçe merkezi, belde ve köylerdeki 36 muhtarın biraraya gelerek kurduğu Tüm Muhtarlar Derneği’nin faaliyetlerini yürüteceği Yazıcızade Mahallesi Santral Sokak’taki bina açılışı düzenlenen program ile yapıldı. Tüm Muhtarlar Derneği’nin açılışına Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, il genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tüm Muhtarlar Derneği’nin Başkanı Demirtepe Muhtarı Mehmet Ergül, bu derneğin Gelibolu’da bir eksiklik olduğuna dikkat çekerek, “Bu eksikliği gidermek adına çalışmalarımızı yaparak tüm muhtarlarımızı bir çatı altında topladık. Artık muhtarlarımızın sesini daha güçlü bir şekilde duyuracağımıza inanıyorum. Derneğimizin kurulmasından bu binaya kavuşmamıza kadar olan aşamada desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanı Mustafa Özacar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Muhtarların bir araya gelmiş olması bizleri fazlasıyla memnun etti” diyen Belediye Başkanı Özacar da, açılışta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizler ‘birlikten güç doğar’ ifadesinin örneği olarak örgütlenmeyi, birlikte hareket etmeyi, dayanışmayı, güç birliğini sağlamaya çalışan insanlarız ve buna inanırız. Muhtarlarımızın bu oluşumu bu anlayışın çok güzel bir örneğidir. Gelibolu Belediye Başkanlığı olarak tüm muhtarlarımıza çok daha rahat ortamda çalışabilmeleri için elimizden geldiğince böyle bir dernek binasında katkıda bulunmaya çalıştık, dizayn ettik. Diliyoruz ki tüm arkadaşlarımız böyle huzurlu bir ortamda bulundukları köy ve mahallelerde çok daha iyi hizmet olanaklarına ulaşırlar. Bizler muhtarlarımızın hizmetlerini sürdürdükleri sürece devamlı yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Başkan Özacar’ın “Derneğiniz hepinize hayırlı uğurlu olsun” sözlerinin ardından tüm katılımcılar açılış kurdelesini birlikte kestiler.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir