Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolulu Okçular Türkiye Şampiyonası’ndan Başarıyla Döndü

Gelibolulu Okçular Türkiye Şampiyonası’ndan Başarıyla Döndü

Antalya’da düzenlenen Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda Makaralı Yay Genç Erkekler ve Ferdi Gençlerde Türkiye Şampiyonu olan Gelibolulu okçular ilçeye döndü.

Antalya’da gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gün yapılan sıralama atışları sonunda, gençler kategorisinde Aykut Akdağ birinci, yıldızlar kategorisinde Özgürcan Alıcı ikinci olarak Milli Takımdaki yerlerini perçinlerken; Eleme atışlarında, gençler kategorisinde Bahadır Meriç birinci olup, Milli Takıma girme şansını elde etti. Yıldızlar kategorisinde Özgürcan Alıcı’nın ikinciliği kazandığı şampiyonada, Genç bayanlarda Kader Burcu Berber üçüncü, Klasik Yay Genç Bayanlar kategorisinde Neslihan Çakıroğlu da üçüncülüğü elde etti. Makaralı Yay Genç Erkekler takım yarışmalarında ise Aykut Akdağ, Özgürcan Alıcı ve Canberk Zebek’ten oluşan Gelibolu Yarımadaspor Takımı altın madalyaya ulaştı. Şampiyona sonunda Aykut Akdağ, 23-27 Mayıs tarihlerinde Fransa’nın Boe kentinde yapılacak olan EMAU Grand Prix, 6-12 Haziran tarihlerinde Antalya’da yapılacak Worl Cup Yarışmasına katılma hakkını elde etti. Özgürcan Alıcı, Bahadır Meriç, Neslihan Çakıroğlu ve Aykut Akdağ 22-27 Ağustos tarihlerinde Polonya’nın Legnica kentinde yapılacak olan Gençler Dünya Şampiyonası’na katılarak Türkiye’yi temsil edecek.

İHA

Yorumunuz