Genç Girişimciler Çan ve Yenice MYO Öğrencileri ile Buluştu

17 Ekim 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu üyeleri Çan ve Yenice’de öğrenim gören öğrencilerle buluştu.

Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri, Topluluk Başkanı Alper Vuralın, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Başkanı Gözde Aktan, Organizasyon Komitesi Başkanı Burak Eltaş ve topluluk üyelerinden oluşan gurup, önce Çan Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere girişimcilik hakkında bilgiler aktardı. Çan Meslek Yüksek Okulu?nda yapılan toplantıya katılan Çan MYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gönüz toplantı sonrası yaptığı açıklamada bu tür etkinliklerin önemine değinerek, ?Girişimcilik her fırsatta ihtiyaç duyduğumuz en önemli kavramlardan birisi. Üniversitemizde bu misyonla aktif bir şekilde çalışan girişimciler topluluğunu tebrik ediyorum ve Meslek Yüksek Okulumuzdaki öğrencilerle buluştukları içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Çan’dan Yenice Meslek Yüksekokulu’na geçen topluluk yönetimi ve üyeleri, Yenice Meslek Yüksekokullundaki öğrencilerle topluluk faaliyetleri hakkında konuştu. Meslek Yüksek Okulundaki topluluk tanıtımına öncülük eden ve toplantıyı organize eden Öğretim Görevlisi Murat İldirir ise, topluluk faaliyetlerini çok anlamlı bulduklarını ifade ederek, Yenice?de de bu tür çalışmalar yapmak istediklerinin altını çizdi.

Toplantı bitiminde Yenice Meslek Yüksek Okulu?ndaki öğrencilere Müzik Eğitimi Anabilimdalı öğrencilerinin hazırlamış oldukları mini konser verildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir