Genç Hekimler Buluşuyor Toplantısı Gerçekleşti

25 Mart 2015

Sağlık Bakanlığının “Genç Hekimler Buluşuyor – Sağlıkta Gelecek Vizyonu” konulu toplantısı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin, dekan, dekan yardımcılarının ve çok sayıda il sağlık müdürü ve milletvekillerinin katılımı ile Bursa’da gerçekleştirildi.

Toplantıda Çanakkale’yi İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Kenan Eliuz, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Suat Özen ve Tıp Fakültesi Sekreteri Abdulkadir Karasüleymanoğlu ile 12 Tıp Fakültesi öğrencisi temsil etti. Toplantıda Tıp Fakültesi 5. dönem öğrencisi Mehmet Çimen “Sağlıkta Yeni Vizyon” başlıklı bir sunum yaptı.

Tıp Fakültesi Öğrencisi Mehmet Çimen’den Bir Başarı Daha
20-22 Mart 2015 tarihlerinde İzmir Çeşme Sheraton otelde düzenlenen 500 kişinin katıldığı ve 42 sözlü sunumun yapıldığı ve 3 ayrı oturumda gerçekleşen 1. Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi’nde sözlü sunumuyla 1’ncilik ödülünü aldı.

Türkiye’nin fikir üreten, proje oluşturan, analitik düşünebilen ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak donanımlı ve çalışkan genç nesillere ihtiyacı olduğunu dile getiren Mehmet Çimen; “Türkiye’miz Bilim ve Teknolojide dünyada söz sahibi haline gelene kadar yaptıklarımız denizde damla dahi olmasa da şahsım ve tüm arkadaşlarım çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir