“GençBank”, Çanakkale İçin Genç Projeleri Bekliyor!

25 Mart 2016

15-25 yaş arasındaki her gencin dahil olabileceği Çanakkale GençBank, bir grup gönüllü genç ile yürütülüyor ve yaşıtlarının proje fikirlerini desteklemeye çağırıyor.


Bu kapsamda Çanakkale GençBank ekibi ise Çanakkale Koza Gençlik Derneği ev sahipliğinde gençlerin, sosyal sorumluluk ve gençlik alanında yapacağı projeleri desteklemek amacıyla çalışmalarına başladığını duyurdu. Yerelde ne tür sorunların olduğunu gençlerin gözünden tespit etmek için bir yerel ihtiyaç anketi oluşturulduğunu belirten ekip, yine gençler tarafından uygulanan anketler sonucunda çevre kirliliği ve yeşil alan eksikliği, engelli haklarıyla ilgili sorunlar, kadın hakları eksikliği ve eğitim ile ilgili sorunların olduğunu belirledi. Gençlerin aynı zamanda spor faaliyetlerinin arttırılması, hobi kurslarının açılması ve sanatsal etkinliklerin arttırılması isteklerinin de olduğunu ifade eden GençBank Çanakkale, gençlerden özellikle bu alanlarda gelecek proje fikirlerini destekleyeceğini duyurdu.

GençBank Çanakkale Nasıl İşliyor!

1

Bu destek sürecinde, hibe programıyla ilgili duyurular yapıldıktan sonra basit bir başvuru süreci üzerinden gençler; ürettiği proje fikirlerini finansal, içerik ve uygulama aşamalarında desteklenmeye başlıyor. 25 Mart itibariyle proje fikri başvurularınızı Çanakkale GençBank ekibine ulaştırabilirsiniz. 15-25 yaş arasındaysanız ve Çanakkale için benim de bir fikrim var diyorsanız; facebook.com/gencbankcanakkale sayfasından veya canakkalegencbank@gmail.com ile mail üzerinden ekibe ulaşabilirsiniz.
“GençBank” Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından koordine edilen, yerel kurumların ev sahipliğinde gerçekleşen bir gençlik çalışması modelidir. Hedefi, gençlerin toplumsal hayata katılımlarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek olan proje, 28 ülkede uygulanmaktadır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir