GESTAŞ, Kilitbahir Hattında Deniz Ulaşımına Başlıyor

30 Ocak 2012

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş, yıllardır Çanakkale-Kilitbahir hattında çalışan mini feribotları kiralayarak Şubat ayı ortalarından itibaren bu hatta seferlere başlamaya hazırlanıyor.

Çanakkale ve Kilitbahir iskelelerinin işletme hakkını elinde bulunduran GESTAŞ A.Ş, Kilitbahir Deniz Nakliyat tarafından işletilen 4, ve Erdemler firması tarafından da işlenen 2 olmak üzere toplam 6 mini feribotu kiralayacak. Her iki firmanın da bu kiralamaya sıcak baktığı öğrenilirken Kilitbahir Deniz Nakliyat firması yetkililerinin feribotlarda çalışanların işten çıkarılmaması ve gümrük iskelesi yanındaki iskeleden seferlere devam etme isteklerinin olduğu öğrenildi. Bu arada Erdemler firmasına ait mini feribotlardan birisi ise öğle saatlerinde GESTAŞ’a ait şehir iskelesine yanaştı. Yetkililer GESTAŞ A.Ş ile ilgili firmalar arasındaki anlaşmanın önümüzdeki hafta içinde imzalanmasının beklendiğini belirtirlerken; Çanakkale-Kilitbahir arasındaki seferlere ise Şubat ayı ortalarında başlanabileceğini açıkladı. Yapılacak anlaşmanın ardından bütün feribotların GESTAŞ’a ait arabalı vapur iskelesinden kalkacağı öğrenildi.

İHA

Yorumlar...
  • şafak
    10/02/2012 01:03

    ben KİLİDÜLBAHİR köyünde oturan vatandaşım - sadece bir tek söz diyeceğim rahmetli kaptanlar olsaydı bu işler bölemi olurdu sorarım - hiçmi vicdan yok milletin 100 senelik iskelesinden edip onca sene bu hatta hizmet veren başta kaptan dedem ŞEFİK DAĞLI( çatlatan motorları ),MUZAFFER TÜRKER,NECATİ ARADIR, KADİR ARADIR,kaptanların kemikleri sızlıyordur, kilidülbahir köylüsünün vay çilesine ! allahın varıdır bir bildiği! saygılarımla DAĞLI

  • halil
    30/01/2012 16:48

    kilitbahirden daha az paraya feribotları kullanıyorduk. şimdi arabamızla karşıya geçmek için 25 lira para isterler. Çanakkaleye ne zaman köprü yapılacak. yeter artık bu feribot rezaleti.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir