Geyikli’nin Pınarbaşı Köyü’nde Kaçak Kazı Operasyonu

14 Ağustos 2013

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Geyikli Beldesi Pınarbaşı Köyü’nde yapılan kaçak kazı operasyonunda iki kişi göz altına alınırken bir kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ezine İlçesi’ne bağlı Geyikli Beldesi Pınarbaşı Köyü’nün Ballı Mevkiinde define aramak amacıyla izinsiz kazı yapıldığı duyumunu alan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 13 Ağustos 2013 Salı günü yaptığı operasyonda S.Ö., E.T. ve S.Ö. isimli şahısların define aramak maksadıyla kazı yaptıkları esnada 2 Adet Minelap marka dedektör ve 2 Adet kazma ile birlikte suçüstü yakalandıkları bildirildi. Bölgede yapılan araştırmada; 30 cm. genişliğinde 40 cm. derinliğinde 54 adet çukur olduğu, kazı yapılan mevkiinin tarihi sit alanı içerisinde yeraldığının tespit edildiği belirtildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheli S.Ö ve E.T.’nin 14 Ağustos 2013 Çarşamba günü Ezine Cumhuriyet Savcılığında hazır edilmek üzere gözaltına alındığı, diğer şüpheli S.Ö.’nün ise yaşının küçük olmasından dolayı ifadesinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir