Geyikli’ye Yapılacak Yeni Otogarın Temeli Atıldı

12 Kasım 2013

Ezine’ye bağlı Geyikli beldesinde belediye tarafından yaptırılan otogarın temel atma töreni gerçekleşti.

Törene AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Geyikli Belediye Başkanı M. Metin Salman, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve bazı il yöneticileri, İl Kadın kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Haluk Babaoğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Geyikli Belediye Başkanı M. Metin Salman törende yaptığı konuşmasında, Geyikli Belediyesi olarak önemli hizmetlere ve projelere imza attıklarını belirterek, bunlardan birisi olan otogar projesini hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Salman konuşmasında Otogar projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve devamında günden bu yana Geyikli Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri hizmet ve çalışmalardan bahsetti.

Daha sonra kürsüye gelen Kaymakam Ali Fuat Atik konuşmasında Geyikli Belediyesi olarak gerçekleştirilen projelerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu. Kaymakam Atik konuşmasının devamında, “Başbakanımızın talimatı var. Gittiğiniz yerde taş üstüne taş koyun hizmetler yapın, hizmet yapana destek olun diye. Bizlerde Geyikli Belediyesi’nin bu değerli hizmetlerine ve bundan sonra gerçekleştirilecek tüm çalışmalarının her zaman yanında ve destekçiyiz. İnşallah Geyikli Beldemiz Turizm alanında hak ettiği yere gelecektir. Temennimiz bu yöndedir. Yapacağımız hizmetlerde Allah yardımcınız olsun.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili Kaşdemir de yaptığı konuşmasında Geyikli Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmet ve çalışmalardan övgü ile bahsederek bu hizmet ve çalışmalardan dolayı başta Başkan Salman olmak üzere tüm Belediye Meclis Üyeleri ile Belediye çalışanlarına teşekkür etti. Kaşdemir konuşmasının devamında, “Cumhuriyeti kuran bu millet, Cumhuriyeti kurarken, Kurtuluş Savaşını verirken, Çanakkale cephelerinde şehit düşerken, hangi inançla, hangi ruhla hangi heyecanla bir araya gelmişse, işte bizlerde o nesillerin devamı olarak, o ataların torunları olarak, aynı heyecan, ruh ve heyecanla bugün bir İstikbal Mücadelesi veriyoruz. İstikbal mücadelesinde kim bu millete hizmet etmişse, kim bu memlekete bir çivi çakmışsa, kim bir tuğla üstüne tuğla koymuşsa, kim bu memlekete bir şey katmışsa bizim başımızın üstünde yeri vardır. Bu anlayışla ve heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Ben bu güne kadar Geyikli’ye hizmet etmiş herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu eserlerin bu hizmetlerin gerçek sahibi milletimizdir Geyiklililerdir. Ben bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanı Metin Salman’a, Belediye Meclis Üyelerine ve Geyikli halkına sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrada bu birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozmadan, muasır medeniyetler seviyesine ve hatta üzerine yükselmeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından Kurban kesiminin ardından protokol üyeleri tarafından hep birlikte kurdele kesildi ve temele ilk harç törenle atıldı.

Programın sonunda davetlilere pilav ve yoğurt ikramında bulunuldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir