Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Gökçeada’da Buluştu

06 Haziran 2013

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık olarak yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısı İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla Gökçeada’da yapıldı.

İl Müdürü Mustafa Akkuş yaptığı açılış konuşmasında özetle; “Hizmetlerin yürütülmesinde birlik ve beraberliği sağlama amacıyla yaptığımız toplantılarımız devam etmektedir. Bu amaca yönelik olarak yaptığımız bu ay ki toplantımızı Gökçeada İlçemizde yapıyoruz. Sözlerime başlamadan önce bu toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Gökçeada İlçemiz sahip olduğu ekolojik özellikler nedeniyle Organik Tarımın hızla geliştiği bir ilçemizdir. Organik bal, Organik Süt Ürünleri ve Organik zeytinyağı Gökçeada’nın ürettiği önemli organik ürünlerdir. Gökçeada sahip olduğu bu üretim modeliyle eko turizmin hızla gelişebileceği yörelerimizden birisi olma özelliği de taşımaktadır. Yine Su Ürünleri avcılığı, Gökçeada’nın Tarımsal üretiminde önemli bir yere sahiptir. İl ve İlçe Müdürlükleri olarak amacımız çiftçimize yönelik hizmetlerin kalitesini artırmaktır. Bunun için bu aylık değerlendirme toplantılar çok büyük önem arzetmektedir. Hizmetlerin çiftçilerimize sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasında işbirliği ve koordinasyon önemlidir. Bu toplantılar işbirliğinin ve gerekli koordinasyonun sağlanması bakımından da önem taşımaktadır.” dedi.

Gökçeada’da düzenlenen aylık koordinasyon ve değerlendirme toplantısında Hayvan Hastalıkları ve bunlara karşı alınacak önlemler, aşıların zamanında temini, TARGEL Personelinin faaliyetleri, 2014 Yılı İl Yayım Programının hazırlanması, Kırsal Kalkınma Destekleri ve Süne Mücadelesi ile ilgili çalışmaların görüşüldüğü belirtilirken Şube Müdürlerinin konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirdiği bildirildi. Daha sonra katılımcıların Gökçeada’daki tarımsal potansiyeli ile mevcut uygulamaları ve ilçede uygulanabilecek projeleri değerlendirdiği toplantı sona erdi. Toplantıdan sonra Organik Süt Keçiciliği yapan bir işletme ziyaret edildi.

Toplantı öncesinde İl Müdürü Mustafa Akkuş, Gökçeada Kaymakamı Kamuran Taşbilek ve Belediye Başkanı Yücel Atalay’ı makamında ziyaret etti. Gökçeada İlçemizin tarımsal faaliyetleri ve gelecekte yapılması planlanan projeler hakkında bir süre değerlendirmelerde bulundular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir