Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Lapseki’de Buluştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Lapseki’de Buluştu
26 Haziran 2013

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık olarak yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısı İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla Lapseki’de yapıldı.

İl Müdürü Mustafa Akkuş yaptığı açılış konuşmasında özetle; “İlimiz bitkisel ve hayvansal üretim bakımından çevre iller arasında önemli bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli daha da geliştirmek, kaliteli ve rekabet gücü yüksek ürün üretilmesini sağlamak temel amaçlarımız arasındadır. Yeni projelerle Çanakkale Tarımına ve çiftçilerimize önemli katkılar sağlamak hedefimizdir.
İlimizin ağırlıklı nüfusu, tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Her ilçenin tarımsal anlamda bir hizmeti var. Bu hizmetlerin kalitesini artırmamız lazım. Bunun için bu toplantılar çok önemlidir. Aylık olarak istişare edip tarımsal hizmetlerimizde uygulama birliğine ulaşıyoruz. Yapmış olduğumuz bu toplantılar İl ve ilçe müdürlüklerimizin işbirliği ve koordinasyonu çiftçimize sunacağımız hizmetlerimizin kalite ve verimliliğini artıracaktır. Hepimizin maksadı tarımsal anlamda üreticiye en güzel hizmeti vermektir. Hayvansal üretimden bitkisel üretime, ihracatçısından ithalatçısına varana kadar tüm sektörlere ulaşmamız lazım.”
dedi.

Lapseki’de düzenlenen aylık koordinasyon ve değerlendirme toplantısında; Gıda Denetim Hizmetleri, Süne Mücadelesi ve Biçerdöver Kontrolleri, İl Özel İdaresine sunulacak projelerin toplantıda görüşülen başlıca konular arasında yer aldığı belirtilirken Şube Müdürleri konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirdiği belirtildi. Lapseki’nin tarımsal potansiyeli hakkında ve gelecekte yapılması planlanan projeler le ilgili değerlendirmelerde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi.

Toplantı öncesinde İl Müdürü Mustafa Akkuş, Çardak Beldesinde kiraz bahçesi, Güreci Köyü’nde küçükbaş hayvancılık işletmesinde toplantı sonrasında ise Kocaveli Köyü’nde bulunan at çiftliğinde ziyaretlerde bulunarak çiftçilerle sohbet etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir