GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ 10.ETABI BAŞLADI

09 Kasım 2015

Çanakkale Ticaret Borsası, İŞKUR İl Müdürlüğü KOSGEB Çanakkale Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. 10 gün sürecek olan bu eğitimin sonunda işyeri açmak isteyen, yeni bir iş konusunda faaliyet gösterecek olan girişimciler KOSGEB Müdürlüğüne çalışmaları, yatırımları ve girişimleriyle ilgili bir proje sunarak hibe desteği alabilecekler.

Yaklaşık 150 kursiyerin başvurduğu eğitimi değerlendiren Borsa Başkan Yardmcısı Salamon Halyo ise;
“Girişimcilik Eğitimlerimiz geleneksel hale geldi. Kurumlar arası ortak çalışmalarla çok verimli ve başarılı bir eğitim düzenledik. Kurumlar arasında sinerji geliştirdik. Bugüne kadar 9 adet eğitim düzenledik. Her eğitimimize çok yoğun talep oldu. 10. etabımıza katılmak isteyen girişimci adayımız yaklaşık 150 kişi oldu. Girişimcilik ülkemizde gelişmesi gereken bir kültür. Desteklenmesi gereken bir faaliyet. Tanıtılması gereken bir iş.
Borsamız hem ticareti, hem yatırımı hem de girişimciliği bünyesinde bulundurmakta. Üyelerimiz her türlü sektörden ve iş hayatının değişik aşamalarında faaliyet gösteriyorlar Eğitime katılan kursiyerlerimize hem Borsamızı tanıtıyoruz, hem sektörlerimiz ve girişimcilik hakkında bilgi veriyoruz”
dedi.
Salamon Halyo eğitim hakkında son olarak:

“Bizler Borsa olarak bu girişimcilik eğitimlerinde öncü olduk. Geniş çalışmalar yürüttük. Kendimiz de kurumsal girişimcilik örneği geliştirerek Borsa-KOSGEB-İŞKUR Konsorsiyumunu oluşturduk. KOSGEB’in tecrübeleri, destekleri ve proje çalışmalarını, İŞKUR’un iş arayanlara ilişkin birikim ve çalışmalarını Borsamızın piyasa tecrübeleri ve imkânları ile birleştirerek çok güzel bir birliktelik örneği ortaya çıkardık. İlimiz ve girişimcilerimiz için çok geniş kapsamlı bir sinerji ortaya koyduk.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizde girişimcilerimize ders veren Ebru Fidan Hocamıza da burada ayrıca teşekkür ediyorum. Hocamız bundan önceki etaplarımızda olduğu gibi, bu etabımızda da girişimci adaylarımıza tecrübelerini, KOSGEB desteklerini ve proje çalışmalarını anlatacak. Tecrübeli bir eğitimci olan Ebru Hanımın eğitimlerimize ve girişimcilerimize büyük katkı sağladığını düşünüyorum.
Girişimcilik bir ülkenin dinamizmi. Gelişimi ve büyümesi için çok gerekli bir potansiyel. İstihdam, büyüme, yatırım için çok önemli ve çok ihtiyaç duyulan bir özellik. Gençlerin, kadınların, yenilikçilerin girişimciliği daha önemli ve Borsa olarak bu çalışmalara çok geniş kapsamlı destek veriyoruz. 10. Uygulamalı Girişimcilik etabımıza gelen tüm girişimcilerimize başarılar diliyorum, bizlere destek veren KOSGEB ve İŞKUR yetkililerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum “

diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir