Girişimcilik Eğitiminin 12.Etabı Bugün Başladı

01 Mart 2016

Çanakkale Ticaret Borsası, İŞKUR İl Müdürlüğü KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 12. Etabı başladı. 10 gün sürecek olan bu eğitimin sonunda işyeri açmak isteyen, yeni bir iş konusunda faaliyet gösterecek olan girişimciler KOSGEB Müdürlüğüne çalışmaları, yatırımları ve girişimleriyle ilgili bir proje sunarak hibe desteği alabilecekler.

 

Yaklaşık 250 kursiyerin başvurduğu eğitimi değerlendiren Borsa Başkan Yardımcısı Salamon Halyo “Girişimcilik Eğitimlerimiz geleneksel hale geldi. Bu programın amacı Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması ve Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesidir “ dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programını” çok önemsediklerini vurgulayan Halyo; ” 2011’de başlattığımız bu projeyi aralıksız olarak 2016 yılında da devam ettirmekten oldukça mutluyuz dedi. Bugüne kadar 12 Etap gerçekleştirdiğimiz programlar sayesinde birçok girişimcimizin proje fikirlerini hayata geçirdiklerini gördük.  Girişimcilik bir ülkenin dinamizmi. Gelişimi ve büyümesi için çok gerekli bir potansiyel. İstihdam, büyüme, yatırım için çok önemli ve ihtiyaç duyulan bir özellik.  Gençlerin, kadınların, yenilikçilerin girişimciliği daha önemli ve Borsa olarak bu çalışmalara çok geniş kapsamlı destek veriyoruz.” dedi.

Başkan yardımcısı Salamon Halyo devamla Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda Girişimcilik konusunda uzman Eğitimcimiz Ebru Fidan tarafından girişimcilerimize 72 saat iş fikri geliştirme, iş planı kavramı ve öğeleri (pazarlama, üretim, yönetim, finans), iş planı hazırlaması gibi stratejik bilgilerin yer alacağı ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Tecrübeli bir eğitimci olan Ebru Fidan, “ Eğitimlerimize ve girişimcilerimize büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan adaylara sertifika verilecek. Bunun ardından kendi işini kurmak isteyen adaylar Girişimcilik Desteği almak için KOSGEB Çanakkale Müdürlüğümüze başvuracaklar” dedi.

Salamon Halyo eğitim hakkında son olarak “Bizler Borsa olarak bu girişimcilik eğitimlerinde öncü olamaya çalışmaktayız. Kendimiz de kurumsal girişimcilik örneği geliştirerek Borsa-KOSGEB-İŞKUR Konsorsiyumunu oluşturduk. KOSGEB’in tecrübeleri, destekleri ve proje çalışmalarını, İŞKUR’un iş arayanlara ilişkin birikim ve çalışmalarını Borsamızın piyasa tecrübeleri ve imkânları ile birleştirerek çok güzel bir birliktelik örneği ortaya çıkardık. İlimiz ve girişimcilerimiz için çok geniş kapsamlı bir sinerji ortaya koyduk. 12. Etap Uygulamalı Girişimcilik eğitimimize gelen tüm girişimcilerimize başarılar diliyorum, bizlere destek veren KOSGEB ve İŞKUR yetkililerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum “ diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir