GMKA 2012 Yılı Teknik Destek Programı’nı Açıkladı

26 Nisan 2012

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), destek programlarından biri olan Teknik Destek Programını açıkladı. Balıkesir ve Çanakkale’deki kurumların yararlanabileceği destek programının toplam bütçesi 200 bin TL.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Bölgesindeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önemli olan ancak kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına yönelik 2012 Yılı Teknik Destek Programı’na çıktı.

Uzman/danışman desteği sağlamak amacıyla çıkılan program için toplam 200 bin TL’lik bir bütçe ayrıldı. Ajans, Teknik Destek Programı için ayrılan kaynak miktarı tamamen kullandırılana kadar başvuru almaya devam edecek.

Kimler başvurabiliyor?

Teknik Destek Programı Balıkesir ve Çanakkale illerinde bulunan,
·    Valilikler,
·    Kaymakamlıklar,
·    Yerel yönetimler (Belediyeler, İl Özel idareleri, Köy Muhtarlıkları),
·    İl ve İlçe Müdürlükleri,
·    Üniversiteler, Meslek Yüksekokulları, Araştırma Enstitüleri-Merkezleri,
·    Diğer kamu kurum ve kuruluşları,
·    Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları (Ticaret ve Sanayi Odaları vb.),
·    Sivil toplum kuruluşları,
·    Kooperatifler, birlikler,
·    Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri,
·    Küçük Sanayi Siteleri Müdürlükleri,
·    Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Endüstri Bölgeleri, İş Geliştirme Merkezleri,
·    Bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.

Kurumsal kapasite geliştirici faaliyetler destekleniyor
Ajans, Teknik Destek Programıyla kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlere destek sağlayabiliyor.

Kurumların eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama ve lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi faaliyetlerine en fazla 10 bin TL’lik destek sağlayabiliyor.

Teknik Destek Programı Ajansın en çok bilinen Proje Teklif Çağrısından farklı olarak başvuru sahiplerine doğrudan mali destek sağlanmıyor. Başvuran projelerle talep edilen Teknik Destek, Ajans tarafından doğrudan veya hizmet alımı yoluyla sağlanıyor.

Proje Süresi en çok 1 ay
Ajansın Teknik Destek Programıyla desteklenecek faaliyetin azami süresi en fazla 1 ay olabiliyor. Geçici uzman görevlendirme için gelen başvurularda ise azami süre iki hafta olarak belirlendi.

Teknik Destek Programı 2012 yılı içerisinde beş dönem halinde gerçekleştirilerek, her dönemi takip eden ayın 15. ile 20. günleri arasında ilgili döneme ait başvuru taleplerinden destek alamaya hak kazananların listesi Ajansın internet sitesinden ilan edilecek.

Teknik Destek Programı hakkında detaylı bilgi için teknikdestek@gmka.org.tr adresinden başvurulması yeterli olduğu bildirilirken başvuru yapabilmek için http://pyb.gmka.org.tr online başvuru sistemine giriş yapılması gerekiyor.

[Kaynak: gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir