GMKA Çanakkale İl Koordinatöründen Çanakkale İİBF’ye Ziyaret

GMKA Çanakkale İl Koordinatöründen Çanakkale İİBF’ye Ziyaret
29 Ekim 2013

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale İli Koordinatörü Recai Başaran, Çanakkale İİBF’ye ziyarette bulundu. İİBF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tekkoyun’un davetlisi olarak İİBF’ye gelen Koordinatör Başaran, GMKA’nın hedefleri, amaçları, GMKA projeleri ve Çanakkale’nin genel yapısı hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Bilimsel toplantıların önemine dikkat çeken Başaran, bu tür toplantıların üniversite – kent işbirliğinin sağlanması ve üniversitede üretilen bilgilerin kente katma değer oluşturması adına gerekli olduğunu ifade etti.

İİBF öğretim üyelerinin tamamına yakınının katıldığı toplantı, soru cevap şeklinde devam etti. Projeler konusunda önemli bilgilerin aktarıldığı toplantı hakkında görüşlerini aldığımız İİBF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tekkoyun şunları ifade etti:

“Üniversiteler sadece bilgi üreten değil, aynı zamanda ürettikleri bilgileri pazarlayabilen kurumlardır. Bilginin üretilmesi kadar, üretilen çevre adına bir katma değere de dönüşmesi gerektiğine inanmaktayız. Projeler, bilgilerin pazarlandığı ve katma değer dönüştüğü en önemli araçlardır. Bu kapsamda, GMKA Çanakkale İl Koordinatörü Sayın Recai Başaran Beyefendiyi davet ederek projeler hakkında bilgiler aldık. Genç bir fakülte olmamıza rağmen, atılımların erken yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Tüm öğretim üyeleri adına verimli bir toplantı olduğuna inanıyorum. Bizleri kırmayarak buraya kadar gelen ve değerli bilgileri bizimle paylaşan Recai Başaran Bey’e teşekkür ediyorum.”

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir