GMKA Eğitim Toplantısı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde Yapıldı

25 Ocak 2014

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın 2014 yılı Mali Destek Programları kapsamında iki gün süren proje hazırlama eğitim toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre ve Fuar Merkezi İÇDAŞ Konferans Salonu’nda yapıldı.

23-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen eğitim toplantısına yoğun bir katılım oldu. GMKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Petek Eğerci Coşkun, ile Proje Uygulama Uzmanı Murat Ateş, 2014 Öncelikli Sektörler Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı hakkında bilgi verdiler. GMKA uzmanları Coşkun ve Ateş’in verdiği eğitimler, program rehberi tanıtımı, proje döngüsü yönetimi, örnek proje konuları ve proje bütçelendirilmesi konularında yoğunluk kazandı.

Ajansın 2014 yılı için, Öncelikli Sektörler Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı ana başlıklarında iki mali destek programı yürüttüğünü söyleyen GMKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Petek Eğerci Coşkun, bunlardan Öncelikli Sektörlere 11 milyon 200 bin, Sosyal Kalkınmaya da 3 milyon olmak üzere toplam 14 milyon 200 bin lira destek vereceğini belirtti.

Öncelikli sektörlerde Ajansın sağlayacağı destek miktarları asgari 50 bin, azami 500 bin lira olduğunu ve kar amacı güden kuruluşların proje maliyetinin yüzde 25 ile 50’si, kar amacı gütmeyen kuruluşların yüzde 25 ile 75’i arasında destek alabileceğini de anlatan Petek Eğerci Coşkun, öncelikli sektörlerde proje süresinin 12 ay olduğunu vurguladı.

Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’nda sağlanacak destek miktarı da asgari 45 bin, azami 225 bin lira olarak açıklandı ve amacının bölgemizdeki beşeri sermayenin ve yetkinliklerin geliştirilmesi, toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesinin, refah düzeyinin ve etkinliğinin artırılması olduğu vurgulandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir