GMKA, Projelerde Bağımsız Değerlendirici Sürecini Tamamladı

29 Nisan 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Mali Destek Programlarına yapılan proje başvurularının değerlendirilmesinde en önemli aşama olduğu belirtilen Bağımsız Değerlendirici sürecini tamamladı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın bu yıl çıktığı 5’nci Mali Destek Programı’nın Bağımsız Değerlendirici süreci tamamlandı. 13 Nisan’da başlayan değerlendirme süreci için 35 kişiden oluşan bir Bağımsız Değerlendirici grubu çalıştı. 217 projenin değerlendirmeye alındığı sürecin sekreteryasını ise GMKA Program Yönetim Birimi yürüttü.

Başvuru evraklarını tamamlayan Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına başvuran 27 Proje, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına başvuran 63 proje ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına başvuran 127 proje Bağımsız Değerlendiricilerin değerlendirmelerine sunuldu.

Projelerin mali ve teknik açıdan değerlendirildiği değerlendirme süreci yaklaşık 3 haftalık bir sürede tamamlandı. Bu aşamada Bağımsız Değerlendiriciler projelerin Başvuru Rehberinde belirtilen kriterlere göre incelemesini ve değerlendirmesini yaptılar.

Bu aşamadan sonra projeler, Değerlendirme Komitesi tarafından yine belirtilen kriterlere göre tekrar değerlendirilecek. Bu aşamada gerek görülen projelere önizleme ziyaretlerinde bulunulacak. Bu değerlendirmelerden sonra oluşacak, destek almaya hak kazanan asil ve yedek başvuru sahiplerinin listesi nihai onay için Ajans Yönetim Kuruluna sunulacak.

Sürecin 30 Haziran’da tamamlanarak, desteklenecek projelerin açıklanması bekleniyor.

[gmka.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir