GMKA Rüzgar Enerjisini Gündemine Alıyor

04 Haziran 2012

Güney Marmara Kalkınma Ajansı rüzgar enerjisiyle ilgili bir dizi bilgilendirme toplantısı düzenliyor. Çanakkale ve Balıkesir’de düzenlenecek bilgilendirme toplantılarında bölgenin rüzgar enerjisi masaya yatırılacak.

Türkiye’deki rüzgar enerjisi santrallerinin kurulu güç bakımından %30’unu bulundurarak bu alanda lider konumda olan Güney Marmara Bölgesi, rüzgar enerjisini gündemine alıyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 11-12 Haziran’da düzenleyeceği bilgilendirme toplantılarıyla Rüzgar Enerjisiyle ilgili birçok konuyu, uzmanların katılacağı bir toplantıyla ele alacak.

Toplantılarda Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı Serdar Ataseven, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Uzmanı Dr. Refik Tiryaki, Northel Enerji Genel Müdürü Ahmet Cem Yalçın, Milli Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi Danışmanı Doç. Dr. Sedat Çelikdoğan ve OSTİM Yenilenebilir Enerji Kümelenmesi Koordinatörü Pınar Yalman’ın konuşmacı olarak katılacak.

Rüzgar Enerjisi Yol Haritası, Lisanssız Seviyede Enerji Üretimi Mevzuatı, Güney Marmara’da Rüzgar Türbini Üretimi, Yerli Rüzgar Türbini Üretimi ve Yenilenebilir Enerji Kümelenmesi konularının ele alınacağı toplantılarda, bölgedeki rüzgar santrali işletmecileri, lisanssız düzeyde elektrik üretimi yapmaya istekli olan kişi veya kurumlar, yerli rüzgar türbini üretimi ile ilgilenen firma veya girişimciler ile konuyla ilgili kamu, özel sektör ve üniversite temsilcilerinin bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Toplantılar 11 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 14.00’te Çanakkale İl Özel İdaresi Merkez Binası, Çanakkale İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda; 12 Haziran 2012 Salı günü 14.00’te GMKA Hizmet Binası, Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.

Toplantıların programını görmek için tıklayınız.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir