Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
GMKA’da Proje Değerlendirme Süreci Devam Ediyor

GMKA’da Proje Değerlendirme Süreci Devam Ediyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın başvuru süresi 15 Şubat’ta tamamlanan Mali Destek Programlarında Bağımsız Değerlendirme süreci tamamlandı. Bundan sonraki aşamalarda Ajans uzmanları bazı projeleri yerinde inceleyecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Mali Destek Programı kapsamında kabul ettiği projelerin değerlendirildiği ve en önemli aşama olarak kabul edilen Bağımsız Değerlendirme süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 15 Şubat tarihinde alınan 304 proje başvurusu ilk olarak usul ve evrak yönünden incelendi. Başvuru evrakları tam olan ve tamamlatılabilecek durumdaki eksik evraklarını tamamlayan 288 proje Bağımsız Değerlendirme sürecine alındı.

25 Mart ? 6 Nisan tarihleri arasında Bağımsız Değerlendiriciler, projeleri teknik ve mali bakımdan değerlendirmeye aldı. Her proje birbirinden habersiz 2 bağımsız değerlendirici tarafından Başvuru Rehberlerinde ilan edilen değerlendirme tablosuna göre incelenerek puanlandı ve puanlama 100 tam puan üzerinden yapıldı. Bu aşamada başarı kriteri olan 65 ve üzeri puan alan projeler başarılı bulunuyor. Ancak bu durum projenin destek alacağı anlamına gelmiyor.

Bağımsız Değerlendirici sürecinden sonra bazı projeler Ajans uzmanları tarafından, planlanan uygulama yerlerinde incelenecek. Bu aşamanın ardından, yapılan değerlendirmeler Değerlendirme Komitesi tarafından incelenerek Yönetim Kurulu’nun onayı alınmak üzere tavsiyeler oluşturulacak.

Süreci değerlendiren Ajans Yetkilileri, değerlendirme aşamalarının Nisan sonunda tamamlanarak başvuru rehberlerinde belirtilen sonuç ilan tarihinden daha önce sonuçları açıklamayı planladıklarını kaydediyor.

[gmka.org.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir