“GMKA’daki Durağan Süreci Artık Aşmalıyız”

30 Temmuz 2016

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Ajansın Balıkesir hizmet binasında yapıldı. Toplantı olağan gündem maddelerinin yanı sıra 15 Temmuz Fetö terör örgütünün darbe girişimi de gündemdeki yerini aldı. Toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülend Engin ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler katıldı.

GMKA’nın Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Çanakkale Valisi Hamza Erkal’a devretti. Vali Hamza Erkal, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, “Öncelikle yönetim kurulu toplantımızın bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu terör örgütüyle irtibatlı, ilişkili kamu çalışanları hakkında tüm kurumlarımızda başlattığımız çalışmaya bu kurumda da devam edeceğiz. Demokrasiye bağlılığımız o gün bir sınavla sınandı ve biz millet olarak o sınavdan başarıyla geçtik. Milletimizin devletine, milletine ve iradesine ne kadar bağlı olduğu, kendilerini siper etmelerine hepimiz şahit olduk. Çanakkale Ruhunun bütün millete sirayet etmesi için her yıl 18 Mart’ta hep değinip dururuz. Buna değinmemizin nedeni: Çanakkale Ruhunun sanki Çanakkale’deki gibi tüm Türkiye’de aynı hevesle hissedilmediği, yaşanmadığı duygusuydu. Ancak o gün gördük ki bu millet hücrelerine kadar Çanakkale Ruhuna sahip. Elinde hiçbir silah yokken bile o tanklara, helikopterlere ve uçaklara canlarını ortaya koydular. GMKA’nın yeni bir sayfa açarak yeni bir döneme giriyor.

Son dönemde GMKA’daki durağan süreci artık aşmamız, hatta 2 günü 1 güne sığdırarak çalışmamız gerekiyor. Her iki ilin de bizden beklentisi fazla. Artık yeni bir sürece başlıyoruz. Özellikle Balıkesir Valimiz başta olmak üzere diğer yönetim kurulu üyeleri ile üzerine tartışamayacağımız, uzlaşamayacağımız, anlaşamayacağımız bir konunun olmadığını düşünüyorum. Biz en zor kararları bile kolaylıkla alabiliriz. Geniş kapsamlı bir yönetim anlayışı ile kararlarımızı alacağız. Bu yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir