GMKA’dan Ezine’de Çalıştay

16 Ocak 2013

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Çanakkale’deki 3. ilçe çalıştayı Ezine Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda yapıldı.

Çalıştaya; Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Palaz, Geyikli Beldesi Belediye Başkanı Metin Salman, Mahmudiye Beldesi Belediye Başkanı İbrahim Keskin, Kamu Kurumları, STK ve Siyasi Parti Temsilcleri, İşletmeciler ve basın mensupları katıldı.

GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Ezine Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşmada, çalıştay ve bölge planı konusunda katılımcılara görüşlerini aktardı. Ezine’nin kendisi için yabancı bir yer olmadığını belirten Gündoğan, bölge planı hazırlanması kapsamında Güney Marmara Bölgesi’ndeki her ilçeye gideceklerini söyledi. Gündoğan, ilk yaptıkları bölge planının 2010-2013 yıllarını kapsadığını ifade ederek, “Şimdi 2014-2023 yılları arasında uygulanacak plan için buradayız. Bu çalıştayların ülkemizin 2023 vizyonuna katkısının güçlü olacağına inanıyorum. İl ve ilçe olarak 2023’te nerede olmak istiyorsak, onu belirlemeye çalışacağız. 2023’te Ezine nerede olacak -neyi başarmış olacağız- Bunu müzakere edip, sizden gelen talepleri değerlendirip, planımızda yer vereceğiz” diye konuştu.

Kaymakam Cengiz Karabulut ise Ezine’nin marka bir şehir olduğuna işaret ederek, “Potansiyelimizi yeterince değerlendiremiyoruz. 10 yıllık gelişim planını buna göre şekillendirmek zorundayız” dedi. Ezine peynirinin tüm Türkiye’de tanındığını ve marka haline geldiğini dile getiren Karabulut, bu konuda daha çok çalışma yapılması gerektiğini kaydetti.

Toplantı sonrasında katılımcılara Ezine Kaymakamlığı tarafından yemek verildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir