Göçmen Çocuklar İçin Düzenlenen Yaz Okulu Etkinlikleri Sona Erdi

Göçmen Çocuklar İçin Düzenlenen Yaz Okulu Etkinlikleri Sona Erdi
01 Eylül 2021

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortak çalışması kapsamında kentte yaşayan göçmen çocuklara yönelik gerçekleştirilen yaz okulu etkinlikleri sonlandı.

Çanakkale Belediyesine bağlı Esenler, Troia ve Barbaros Sosyal Yaşam Evlerinde gerçekleşen yaz okulu projesine 6-13 yaş aralığındaki çocuklar katılımda bulundu. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ile Çanakkale Belediyespor’un da katkı sunduğu yaz okulu etkinlikleri kapsamında çocuklara, ağırlıklı olarak yurttaşlık teması, Türkçe eğitimi ve hayat bilgisi gibi konu başlıklarında eğitimler verilirken, aynı zamanda özgüven, barış dili, akran zorbalığı ve insan hakları gibi konularda da bilgi paylaşımları düzenlendi. Spor, dans, müzik, el sanatları gibi etkinliklerin de düzenlendiği yaz okulu faaliyetleri, kent gezileri ile renklendi.

Göçmen çocukların oldukça keyifli vakitler geçirdiği, yeni okul dönemine duygusal ve sosyal açıdan da hazırlanma imkanı buldukları etkinlikler, 27 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen veda pikniği ile sonlandı.

www.canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir