Gokceada Kitesurf Sezonunu Açıyor…

Gokceada Kitesurf Sezonunu Açıyor…
13 Nisan 2018

Gökçeada Kitesurf sporu sezonunu açıyor.

Kitesurfing, kiteboarding olarak da bilinen, güçlü bir uçurtma ve küçük board ile beraber sörfçüye su üzerinde özgürce hareket etme olanağı sağlayan bir spor dalı. Bu spor dalı dünyada henüz çok yeni, fakat büyük bir hızla yaygınlaşmakta ve popülaritesi gün geçtikçe artmakta. Yapılan ciddi araştırma ve geliştirmeler, yeni uçurtma tasarımları, güvenlik, release sistemleri ve verilen kaliteli eğitimler ile bu spor dalı çok daha güvenli ve eğlenceli hale gelmiştir. Wake style, wave riding, freestyle, jumping ve crusing olarak sörfçünün isteğine ve şartlara göre birçok değişik stilde Kitesurf yapılabilir.

Neden Gökçeada ?
Rüzgarı kuvvetli ve sürekli olan yerler kitesurf için ideal ortamlar. Gökçeada tüm yıla dağılan ve homojen rüzgarları sayesinde bu spor dalı için önemli bir yer. Rüzgar sörfüyle ünlenen Aydıncık Plajında, kitesurf sevenler için de bir ortam oluşmuş, özel ders alma imkanları doğmuş. Dünyayı dolaşan kitesurf öğretmenleri Gökçeada’nın dünya çapında bir yer olduğunu söylüyorlar. Aydıncık ve hemen yanındaki Kefaloz farklı rüzgar durumlarına göre tercih ediliyor. Dalga sevenler genelde dalgalı Kefaloz’u tercih ediyorlar.

Özel dersler
Kefaloz plajında bir kitesurf okulu bulunuyor.27 Nisan tarihinde başlayacak sezon için şimdiden yerinizi ayırabilirsiniz.
Vol­ki­te Ki­te­bo­ard School 0533 241 10 15, 1 saat ders ücreti 150 TL.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir