Gökçeada Sörf Turizminin Merkezi Haline Geliyor

10 Ekim 2008

Sörf turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Türkiye’de İzmir Alaçatı’nın ardından sörf açısından en ideal yer olarak gösterilen Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi her geçen gün adını dünyaya duyuruyor.

Yunanistan’ın Paros, Naksoz ve Rodos gibi Ege adalarının üzerinden geçen kuzey güney yönünde esen rüzgar koridoru üzerinde olan Gökçeada?nın rüzgar sörfüne çok elverişli olduğunu belirten yetkililer, yılın 300 gününde burada sörf yapılabildiğini açıkladı. Gökçeada’da bu konuda Aydıncık Plajı bölgesinde özel olarak Windsorf okulunun da kurulduğunu belirten yetkililer, Türkiye dışında değişik ülkelerden de çok sayıda yabancı turistin adaya gelerek belirli bir süre burada sörf yaptıklarını ifade etti. Son olarak Bulgaristan’dan 40 araçla gelen yaklaşık 100?e yakın sörfçü sabah saatlerinde vapurla Gökçeada’ya geçti. Gökçeada?nın sörf açısından ideal bir yer olduğunu belirten Bulgar sörfçüler, belirli aralıklarla adaya gelerek bu sporu yaptıklarını ifade ederek sörf tutkunlarına adaya gelmelerini tavsiye etti.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir