Gökçeada’da Fırtınanın Peşinde, Karşınızda “Storm Chasers” !

Gökçeada’da Fırtınanın Peşinde, Karşınızda “Storm Chasers” !
11 Kasım 2016

Gökçeada’nın kırlangıç fırtınasına aşık iki kitesurf sporcusu Yiğit Tekşen ve Sinan Gök, çok farklı bir projeyi hayata geçirdiler.

2015’in Ekim ayında, kırlangıç fırtınasını beklerken Gökçeada’da mahsur kalan iki çılgın genç; “Adayla adeta çok gürültülü bir savaş veren fırtınayı kullanarak adaya ulaşabilir miydik?” sorusuna farklı bir proje ile cevap bulmaya çalıştılar. Fasshane sponsorluğunda 2016 yılında yeniden yola çıkan gençler, 17-18 Ekim’de adada kırlangıç fırtınasını tekrar yakalamaya çalıştılar. 35 knot’a ulaşan havada 12 deniz milini üç saatte kat etmeyi başaran gençler, bu projede Küçük Kemikli Koyu – Kuzu Limanı (16 deniz mili), Küçük Kemikli Koyu – Kuzu Limanı – Kefaloz Koyu (25 deniz mili), Küçük Kemikli Koyu – Kuzu Limanı – Kefaloz Koyu – Aydıncık Burnu – Konsolos Koyu – Çelik Surf School (33 deniz mili) 3 alternatif rotayı izlediler. Fakat 35 knot’a ulaşan havada, 4 metreye ulaşan dalga boyu gençlerin son 5.5 deniz millik kısmını geçmelerine engel oldu. Her şeye rağmen başarısız olmadıklarını belirten Yiğit Tekşen ve Sinan Gök, bir soruyla çıkan projeyi şöyle anlatıyorlar;

“Gökçeada’yı koruyan bu kuvvetle karşılaşmanın hazzını tarif etmek imkansız. Projeyi tamamlayamamış olmamızı bir başarısızlık olarak değil, aksine bunu ve başka projelerimizi tamamlamak için bir motivasyon olarak görüyor oluşumuz, en büyük kuvvetimiz. Saygı duyduğumuz fırtınaların gücü ile bir tanışma olarak alıyoruz bu denemeyi. Bu proje için bize inanan ve destek olan, başta öbür projelerimizdeki destekçimiz de olan Fasshane’ye, ardından uniq2go’ya ve herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir