Gökçeada’da Newroz Ateşine Ateş

23 Mart 2014

Gökçeada (İmroz)’da 22 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen Newroz kutlaması sırasında katılımcılara yönelik silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda biri çocuk 4 kişi ve bir köpek yaralandı.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre Gökçe Otel yanında bulunan otoparkta gerçekleştirilen Newroz kutlamasında halay çekildiği esnada bir evin balkonundan ateş edildi. Saldırı sonrasında biri çocuk 4 kişi ve bir köpek yaralandı. Olayda yaralananlar Gökçeada Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Silahlı saldırının adada görev yapan bir astsubay tarafından havalı tüfekle yapıldığı iddia ediliyor. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

Newroz kutlamaları devam etti
Olup bitenler kargaşa ve paniğe dönüşmeden coşkuyla el ele Newroz kutlamalarına devam edildi. Baharın müjdecisi, Newroz ateşi her şeye rağmen bir kez daha herkesi alevleriyle kucakladı. Ancak kutlamalar sonrası Emniyete olayın üzerine gidilerek mağdur vatandaşların ifadeleri ve şikayetleri büyük bir titizlikle alındı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir