Gökçeada’ya Uçak Seferleri Başlıyor

Gökçeada’ya Uçak Seferleri Başlıyor
12 Temmuz 2011

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde geçtiğimiz yıl içerisinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımı ile insani amaçlı olarak hizmete açılan Gökçeada Havaalanı, sivil uçuşlara açılıyor.

Ulaştırma Bakanlığı koltuğunda 4’üncü dönemini yaşayacak olan Binali Yıldırım’ın da katılımı ile gerçekleşmesinin planlandığı uçuşların 14 Temmuz 2011 Perşembe günü yapılacağı öğrenildi.

İstanbul-Gökçeada seferleri Anadolujet ve BoraJet’in ortak uçuşu olarak ATR 72-500 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek. İnşasına 15 yıl önce başlanan Gökçeada Havaalanı geçen yıl Ağustos ayında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımı ile hizmete açılmıştı. Bakan Binali Yıldırım, açılış sonrası Gökçeada’ya en kısa sürede uçuşların başlayacağı sözünü vermişti.

Şu an için insani yardım amaçlı uçuşları ağırlayan havaalanına bazı şirketlerin küçük uçakları da iniş yapıyor. Özellikle sörf turizmi açısından büyük ilgi gören Gökçeada’ya uçak seferlerinin başlaması ile birlikte turizmin de hareketlenmesi bekleniyor. Gökçeada’ya sefer yapacak olan Bora Jet firması internetten bilet satışlarına başladı. Uçak seferleri İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılacak. Perşembe günleri İstanbul’dan 08.15’te kalkacak olan uçak Gökçeada’dan da 09.55’te İstanbul’a uçacak. Cumartesi günü ise 15.30’da Gökçeada’ya gelecek olan uçak 17.10’da adadan tekrar İstanbul’a havalanacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir