Gökhan’dan Hatay Dörtyol’daki Polislere Çağrı: “Gelin, Çanakkale Belediyesi’nde Çalışın”

01 Ağustos 2012

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde polise yapılan teşhis yöntemine tepki gösterirken, o polis memurlarına bir de çağrıda bulundu.

Teşhis için milletvekili oğlunun önüne dizilen polislere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten Başkan Gökhan, “Arzu ederlerse yatay geçiş yaparak kamu görevlerine Çanakkale Belediyesi’nde devam edebilirler” dedi.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, AK Partili Milletvekilinin oğlunun polisler tarafından darp edildiği iddiasının ardından ilçe emniyet amirliğinin uyguladığı teşhis yöntemine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tepki gösterdi. Başkan Gökhan, polislerin, bir milletvekilinin karşısına dizilerek, suçlu gibi ellerine numaralar verilerek, rütbeleri sökülerek televizyonlarda yer almalarının kendisinin ve tabiatıyla Türkiye’de kamuoyunun vicdanını ciddi olarak yaraladığını söyledi.

Polisin ve güvenlik güçlerinin toplumun güvenliği için hizmet eden, bu görevi yaparken de mutlaka adaletli davranmasını beklediklerini belirten Başkan Gökhan, “Ancak burada polislere karşı yapılan bu davranışı şiddetle kınıyorum. Tabi bu anlayışın bu hükümetin anlayışının olduğunu hep söylüyorduk. Ama ilk defa böyle bir olayın kamuoyunun önünde cereyan etmesi söylediklerimizi teyit eden bir görüntü ortaya koydu. Yani hükümetin, kendi yanlışını koruyan, devletin kurumlarını hiçe sayan, devlet adabına dikkat etmeyen ve sadece güvenlik güçlerini kendi çıkarı için kullanan bir anlayışa sahip olduğunu hep söylüyorduk. Onun için bize düşen burada bu davranışları kınamak ve kamuoyuyla paylaşmaktır. Bütün halkımız biliyoruz ki bu durumu şiddetle kınamaktadır, tasvip etmemektedir” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, o polislere hem ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti, hem de kucak açtı. Polislere seslenen Başkan Gökhan, “Eğer arzu ederlerse, yatay geçiş yaparak bundan sonraki kamu hizmetlerini Çanakkale Belediyesi bünyesinde yapabileceklerini, kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu kendilerine ifade etmek istiyorum. Bu yaptığımız, o arkadaşlarımıza yalnız olmadıklarını, kendilerine yapılan haksızlığa Türk insanının duyarsız kalmadığını ve bu tür davranışlara bir daha uğramamaları adına sağladığımız bir moral desteğidir. Önümüzdeki günlerde telefonla da görüşerek, kendilerine geçmiş olsun dileğimi iletip, bu davetimi yenileyeceğim. Aynı zamanda bir yazıyla da kendilerini resmen Çanakkale Belediyesinde görev yapmaya davet edeceğim” diye konuştu.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir