Gölette Boğulan Genç 4 Gün Sonra Bulundu

07 Ağustos 2010

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde çarşamba günü serinlemek için girdiği gölette boğulan gencin cesedi 4 gün sonra bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Yenice’ye bağlı Umurlar köyü yakınlarındaki Karayolu şantiyesinde çalışan ve çarşamba akşamı serinlemek için köye 3 kilometre mesafedeki Umurlar Göleti’ne kardeşleri ve amcaoğullarıyla birlikte giren 25 yaşındaki Azad Öztürk, yanındakileri fazla açılmamaları konusunda uyardı ancak kendisi göletin karanlık sularında gözden kayboldu. Olay yerine gelen jandarma ve köylüler, Azad Öztürk’ü bulmaya çalıştı. Bir sonuç alınamayınca AKUT, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı polisleri, sivil savunma dalgıçları arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık ve Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yaklaşık 3 gündür yakınları ve arkadaşları ile vatandaşlar Azat Öztürk’ün bulunması için gece gündüz gölet etrafında dua etti.

Azad Öztürk’ün amcası Şerif Öztürk, yeğeninin diğer akrabalarıyla gölete girdiğini belirterek, “Herhalde ayağına kramp girmiş. Yeğenleri ve kardeşleriyle girmişti ama diğerleri yetişememiş. Zaten zemin bataklık. Göletin karşısına bir kez denemiş geçmiş ama sonra başaramamış” diye konuştu.

Baba Şevket Öztürk ise, “Azad yanındakilere, ‘Siz fazla açılmayın, boğulursunuz’ demiş. Ama Allah’ın takdiri, kendisi boğulmuş. Çok üzgünüz” şeklinde konuştu.

Çarşamba gününden beri kayıp olan Azad Öztürk’ün cansız bedeni, İstanbul’dan bu sabah gölete gelen su altı ekibinin yaptığı aramalar neticesinde bulunarak ailesine teslim edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir