GSM Operatörünün Reklamını Kaldırttı

08 Şubat 2010

Kandırıldığını ileri süren bir tüketici, reklamda vaat edilen hediye konuşma dakikalarının hattına yüklenmemesi üzerine GSM operatörünü şikayet etti.

SONUÇ: GSM operatörünün reklamını kaldırttı

Çanakkale’nin ?nin Bayramiç İlçesi?nde emekli orman mühendisi 56 yaşındaki Mehmet Uğur Tabakoğlu, televizyon reklamında vaat edilen hediye konuşma dakikaları görüp GSM operatörünü değiştirdi. Ancak hediye dakikalar hattına yüklenmeyince Tabakoğlu, GSM operatörünü şikayet etti. Çanakkaleli tüketicinin başvurusunu dikkate alan Reklam Kurulu, şirkete para cezası verip reklamını da yayından kaldırdı.

Emekli olduktan sonra Bayramiç’te bilgisayar mağazası açan Mehmet Uğur Tabakoğlu, geçen temmuz ayında televizyonda gördüğü ?Numarasını taşıyan herkese her yöne bedava 1500 dakika? reklamı üzerine cep telefonu hattının operatörünü değiştirme kararı aldı. Tabakoğlu, reklamı veren GSM operatörüne geçti, ancak reklamda söylendiği gibi 6 ay boyunca toplam 1500 dakika hediye dakika hattına yüklenmeyince bunun nedenini sordu.

Olumlu bir cevap alamayan Tabakoğlu, bu kez elektronik postayla durumu GSM operatörünün merkezine bildirdi. Kendisine durumun incelemeye alındığı söylenince beklemeye başladı. Bu arada eline ulaşan iki faturada da dakika hediyelerin bildirisini göremeyen Tabakoğlu, yeniden müşteri hizmetlerini arayıp faturaların düzeltilmesini istedi. Faturaların doğru olduğu, değişiklik yapılamayacağı ve hat değişiminde ?Cep Özel? tarifesi seçildiğinden dolayı hediye dakika kampanyasından yararlanamadığı kendisine söylenince Tabakoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü?ne şikayette bulundu.

Bakanlığa bağlı Reklam Kurulu?nun 15 Aralık 2009 tarihinde gerçekleşen toplantısında görüşülen şikayetinde Mehmet Uğur Tabakoğlu haklı bulunurken, GSM operatörüne 134 bin 400 lira para cezası verildi ve reklam da durduruldu.

[Kaynak: Nethaber]

Yorumlar...
  • bir hayranın
    12/02/2010 15:31

    Helal olsun sana helal olsun...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir