Gülamber Hiçdurmaz’ın Kişisel Sergisi Yazar ve Sanatçı Evi’nde Açıldı

18 Haziran 2012

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi Haziran Ayı etkinlikleri kapsamında 16 Haziran 2012 tarihinde Gülamber Hiçdurmaz’ın 6. kişisel sergisini açtı.

Açılışa sanatçıya her zaman yanlarında bulunarak destek veren Çasiad Başkanı Salih Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Değirmenci, Araştırmacı Yazar Yusuf Ay, Filografi Sanatçısı Raif Beceren, Geleneksel Türk Sanatlarını yaşatmak için çalışmalar yapan Ulviye Yanık gibi sanatçı ve sanatseverler katılım gösterdi.

Yazar ve Sanatçı Evi’nden yapılan açıklamada Gülamber Hiçdurmaz’ın kompozisyonlarında figür kullanımlarını, aşırı bir soyutlamayla sembolik formlara dönüştürmekte, soyutlanmış figüratif yapıyla soyut ekspresyonizm arasında çizgide, renkçi bir anlayışla, teknik olarak dokulu, yağlıboya ve akrilik tercihli çalışmalar yapmakta olduğu ve yaşadığı olaylar veya kendisini etkileyen bir sözden yola çıkarak, insanı temsil eden sembolik formlarıyla bir resim dili oluşturan sanatçının, son dönem çalışmalarında içsel duyumsamalarıyla; mekan ve zaman zıtlıkları arasında tarihsel süreci irdeleyerek, çoğu zaman aslını bozmadan soyutlanmış mekanlar içerisinde varoluşlarını sürdüren kültürel sembolleri tuval yüzeyine yansıttığı belirtildi.

Gülamber Hiçdurmaz’ın birkaç dönem çalışmalarını bir araya toplayan sergi 30 Haziran 2012 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde gezilebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir