Gümüşçay’da Kırsal Kalkınma Toplantısı

29 Mart 2013

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gümüşçay Tarım Merkezi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü organizasyonunda Biga İlçesi Gümüşçay Beldesi ve çevre köylerindeki üreticilere yönelik “Kırsal Kalkınma Yatırımları ve Hibe Destekleri”nin tanıtıldığı yayım çalışması düzenlendi.

Gümüşçay Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya Gümüşçay Belediye Başkan Vekili Abdullah Tekeli, Gümüşçay ve çevre köylerinin Muhtar ve Kooperatif Başkanları, Banka Müdürleri ile kalabalık bir üretici gurubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gümüşçay Tarım Merkezi Sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Volkan Can; “Tarımın sürdürülmesi, bu sektördeki insanların gelir düzeyinin artarak yaşam şartlarının iyileşmesi ve buna bağlı olarak göçün azalması için mahallinde yapılan bu yayım çalışmalarını oldukça önemsiyoruz. Böylece bu desteklerden faydalanan üretici sayımız artacaktır” dedi.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünden Proje Başvuru Yönetim Birim Amiri Şükrü Çetinkaya katılımcılara TKDK’yı tanımlayıcı bilgiler verdikten sonra Proje Başvuru Yönetim Biriminden Çetin Özmen, Tuğçe Emre, Deniz Ebru Akpınar ve Yerinde Kontrol Uzmanı Zafer Güngör hibe desteği sağlanacak tedbirler ve faydalanıcıların yerine getirmesi gereken yükümlülükler hakkında sunum yaptılar.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir