Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Günden Öte” Resim Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde

“Günden Öte” Resim Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde

Sabahattin Şen’in “Günden Öte” adlı Resim Sergisi 9-20 Ekim 2017 tarihleri arasında, Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde olacak. Sergi, 9 Ekim Pazartesi günü saat 17:30’da açılacak.

SABAHATTİN ŞEN KİMDİR?

1969-72, İstanbul Eğitim Enstitüsü, Resim Bölümü’nde sanat öğrenimini bitirdi. 1972-78, Ortaokul ve liselerde Resim Öğretmenliği yaptı. 1978-80 İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü, Resim Bölümü’nde Öğr. Gör. olarak çalıştı. 1983-89 Köln Yüksek Sanat Okulu’nda okudu ve Grafik ve baskı tekniği çalışmalarını sürdürdü. 1980’den bu yana Almanya’nın Köln kentinde sanat çalışmalarını sürdürmekte olan sanatçı 25 in üzerinde kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye, çalıştaya katıldı, 1981-2001, Köln, Düsseldorf ve Solingen kentlerinde altı duvar resmi gerçekleştirdi. 1990’da Alman İş ve İşçiyi Koruma Kurumu Dortmund’daki Müzesi ve1994 yılında Köln Ludwig Müzesi Köln Kültür Müdürlüğü resimlerini satın aldı. 1993, uluslararası NIKE adlı Sanat Dergisi’nde Avrupa’nın Genç Sanat Temsilcilerinden biri olarak tanıtıldı. Resim çalışmalarının yanı sıra çeşitli dergilerde sanat üzerine yazılar yazan Şen, sanat çalışmalarını Köln’deki ve Çanakkale’deki atölyesinde sürdürmektedir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir