Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı

19 Şubat 2010

Güney Marmara Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısı, Vali Abdülkadir Atalık başkanlığında Çanakkale?de yapıldı.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen kurul toplantısında bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, yeni kurulan ajansın merkezinin Balıkesir?de bulunduğunu belirterek, ?Bu kapsamda Çanakkale?de de yatırım destek ofisi açmak üzere çalışma yapıyoruz. Her iki ilde de hizmet binası kurma konusunda çalışmalarımız devam ediyor? dedi.

Vali Atalık, toplantıda birinci konunun binalar olduğunu belirterek, ?İkinci konumuz ise genel sekreterliğin yönetim şeması olacak. Burada Genel sekreterliğin altındaki birimlerin nasıl çalışacağını belirleyeceğiz. Önceki toplantıda genel sekreterimize yetki verilmişti. Kendisinin bu konudaki çalışmalarını görüşeceğiz. Üçüncü konu olarak da personel alımlarını görüşeceğiz. Ajansımıza, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından verilen personel yetkisi 36 kişiden oluşuyor. Bunun alım usulleri ve tarihinide bu toplantıda ele alacağız. Ajansın yapılanma çalışmaları, fiziki ve insan gücü anlamında devam ediyor. Yıl sonuna doğru yatırım çağrılarına çıkmayı umut ediyoruz? dedi.

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan’ın rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı toplantıya Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Aytop, Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan ve ÇTSO Genel Sekreteri Abdurrahim Temiz katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir