Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan İÇDAŞ’a Ziyaret

02 Aralık 2010

Güney Marmara Kalkınma Ajansı uzmanları, Ajans Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan başkanlığında İÇDAŞ tesislerini ziyaret etti.

İÇDAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Suat Karataş tarafından karşılanan Kalkınma Ajansı uzmanlarına verilen brifingden sonra konuklar İÇDAŞ entegre tesislerini gezerek yatırım ve üretim hakkında bilgi aldı. Haddehane bahçesindeki levrek ve çipura yetiştirme çiftliğini ilgiyle inceleyen uzmanlar İÇDAŞ tersanesinde yapımı süren 20.000 Detroit tonluk İÇDAŞ-11 gemisi ve termik santral üniteleri hakkında da bilgilendirildiler. İÇDAŞ Limanında bir gemiden hurda tahliyesi yapılırken, aynı anda diğer bir gemiye filmaşin yüklemesi yapılmasını gören Mustafa Gündoğan, “Bu tablo İÇDAŞ’ın ülkemize ne kadar çok artı değer kattığının açık özeti. Bugün bölgemiz kalkınması için çalışacak uzmanlarımızın öncelikle sahada İÇDAŞ gibi dev bir yatırımı yerinde görmelerinin çok yararlı olacağını düşünmüştük. Biga Kaymakamlığım esnasında yatırım ve gelişimini yakından bildiğim İÇDAŞ’ın, hız kesmeden yeni yatırımlara devam etmesini ve bölgemiz kalkınmasına verdiği desteğin devam etmesini istiyorum” dedi.

Tesisleri ilgiyle inceleyen uzmanlar İÇDAŞ tesislerini görmekten ve yatırımlar hakkında bilgilenmekten çok mutlu olduklarını belirttiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir