‘Güzel Ve Çirkin’ Çocuklar İçin Sahnelendi

25 Ocak 2016

Çanakkale Belediyesi kentliyi sanat ve sanatçı ile buluştururken çocukları da unutmuyor. Tiyatro Troya’nın “Güzel ve Çirkin” adlı çocuk oyunu, ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde minik tiyatro severler ile buluştu.
Her şeye sahip olduğu için çok şımarık ve bencil olan bir prensin hikâyesinin anlatıldığı oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Zamanın birinde uzak diyarlarda bir prens yaşarmış. Bu prens her şeye sahip olduğu halde son derece bencil, şımarık ve acımasızmış. Çok soğuk bir günde, soğuktan korunmak için bir dilenci şatoya gelmiş ve prense gül teklif etmiş. Dilencinin görünüşünden hoşlanmayan prens yaşlı kadını şatoya almamış. Çok üzülen yaşlı kadın insanların dış görünüşlerine aldanılmaması gerektiğinin, asıl güzelliğin içte olduğunu söylemiş. Prens tekrar burun kıvırınca yaşlı kadın güzeller güzeli bir kıza dönüşmüş. Böylece yaptığı yanlışın farkına varan prensin aklı başına gelmiş.
Oyunu ilgi ve beğeni ilgi ile izleyen çocuklar, oyun bitiminde sahnede oyuncularla bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir