“Haberler Gerçeği Yansıtmamaktadır!”

16 Mart 2016

Çanakkale Barosu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun “Kurultaydan ayrıldı” yönünde çıkan haberlerini yalanladı.

Türkiye 5. Genç Avukatlar Kurultayı sırasında Çanakkale’ye gelen ve burada katıldığı kurultaydan ayrıldığı iddia edilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu için Çanakkale Barosu bir açıklama gerçekleştirdi. Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Av. Fatih Engin imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye 5. Genç Avukatlar Kurultayı’nı, 11-12-13 Mart 2016 tarihlerinde, Türkiye Barolar Birliği’nin desteği ve Çanakkale Barosu’nun ev sahipliğinde başarıyla tamamlamaktan ve tarihe not düşmekten mutluluk ve onur duyuyoruz.
Çanakkale Barosu için çok önemli ve özel olan bu günlerde bizleri yalnız bırakmayarak katkıları ve katılımlarıyla yanımızda olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na ve Barolar Birliği’nin değerli yöneticilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşamlarını adalet ve mesleklerine adayan 45’i Baro Başkanı olmak üzere 62 ilimizin Barolarının temsilcilerini Türkiye’nin manevi başkenti Çanakkale’de ağırlamış olmaktan dolayı gururluyuz.

101 yıl önceki gibi Türkiye’nin her yerinden gelen, o günün 5. Ordusu gibi Çanakkale’de buluşan ülkemizin ve mesleğimizin aydınlık geleceği olduğunu bildiğimiz 410 genç meslektaşımızı, birliktelikleri ve 9 masada ürettikleri derin ve zengin fikirleri ile mesleğimize katkılarından dolayı kutlar, Kurultayımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Kurultayımız kapsamında şehitliklerimize yönelik ziyaretlerimiz ve şehrimizi tanıtma adına verdiğimiz gayret sayesinde Çanakkale, Türkiye genelinde 90 bin meslektaşımıza tanıtılmış, Çanakkale Ruhu tekrar yaşatılmaya çalışılmıştır.

Çanakkale Barosu yönetimi, Genç Avukatlar Meclisi üyeleri ve çalışanlarımızın gayretleriyle ilmik ilmik ördüğümüz eser ve ortaya çıkan değer; açılışta yaşanan ve kamuoyuna yanlış, yanlı ve öneminden büyük yansıtılan bir hadiseden çok daha büyük ve değerlidir.

Divan Kurulu Başkanı genç meslektaşımız ve diğer Divan Kurulu üyelerinin heyecanından oluşan bir anlık olumsuz durumu kullanmak isteyen bazı çevreler başarılı olamamıştır. Çanakkale Barosu mensubu hiçbir meslektaşımız Kurultayımıza gölge düşürmeye yönelik bir eylem ve oluşum içinde bulunmamıştır. Çanakkale Barosu yöneticileri ve Genç Avukatlar Meclisi üyelerinin Kurultay için verdiği bir yıllık emek ve ev sahipliği her şeyin üstündedir.

Kurultayımız önceden belirlenen program sıralamasıyla devam etmesine rağmen; Birlik Başkanımız hakkında “Kurultaydan ayrıldı” şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Birlik Başkanımız, Kurultayın 11-12-13 Mart 2016 tarihlerindeki tüm toplantı ve programlarda hazır bulunmuş, Kurultayın son bölümünde 9 masadan çıkan tespit ve çözüm yolları konularındaki konuşmaları dinleyerek, son bölümündeki konuşmasında hepsiyle ilgili bilgiler ve cevaplar vermiş, çözüm yollarında önerilerde bulunmuştur.

Baromuz Yönetimi olarak altını çizerek belirtmeliyiz ki; Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu hiçbir meslek örgütünde görülemeyecek kadar meslektaşlarımızın yanında olmuş, istek ve görüşlerini yerine getirme hususunda dinleyen, özenen ve gayret veren bir tutum sergilemiş ve bu hassasiyetini Kurultay açılışı öncesinde düzenlenen programlarda, Kurultay sürecinde ve Kurultay bitiminde de göstermiştir.

Türkiye 5.Genç Avukatlar Kurultayı’nı Çanakkale’de düzenlemenin onuruyla; katılan, katkı sunan herkese en derin şükranlarımızı ve iyi dileklerimizi sunarız.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir