Hale Gökhan, Kadın Buluşması’nı Değerlendirdi

Hale Gökhan, Kadın Buluşması’nı Değerlendirdi
15 Eylül 2014

Bu yıl ikinci kez düzenlenen ve Uluslararası nitelikte olan Kadın Buluşması etkinliğine öncülük eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek etkinlikleri değerlendirdi.

“Kadın ve Sanat” temasının işlendiği etkinliklerin heyecanlı ve duygusal anılarla bütünleştiğini belirten Hale Gökhan, “Aslında Çanakkale’de bunun ikincisini gerçekleştiriyoruz. Ama bu etkinliğin Türkiye’de kardeş kentler arasında kurumsal olarak düzenlenen bir ilk olduğunu düşünüyorum. Çanakkale Türkiye’deki örnek kentlerden biri. Bunu her zaman dile getiriyoruz. Özgürlüğümüzle ve modern anlayışımızla ve kadınlarımızın rahatlığı açısından devamlı bahsettiğimiz bir konu. Bugün de süre gelen konferansta bir kez daha bunu yaşama fırsatını yakaladık. Yalnız büyük üzüntüyle söylüyoruz, bizler şanslıyız ama Türkiye’nin genelinde, Ortadoğu’da hatta dünyanın pek çok ülkesinde maalesef kadınlar bu kadar şanslı ve bu kadar özgür değiller. Bu da günümüzün bir gerçeği. Bizler bütün bu duyguları paylaşarak biraz da sanatsal boyutuyla birbirimizle alışveriş yaparak güzel bir konferans sürecini devam ettiriyoruz. Aklımıza takılan, hayatımıza, yaşama ve sanata dair neler var ise kardeş kentimizden gelen çok değerli konuklarımızla da paylaştık. Bu çok heyecanlı ve keyifli bir süreçti” diye konuştu.

Etkinliklerde emeği geçenlere de teşekkürlerini ileten Gökhan, “Bu süreçte emeği geçen pek çok kişi var. Özellikle bizi yalnız bırakmayan üniversitenin çok değerli akademik kadrosuna, Başkan Yardımcımız Sayın Rebiye Ünüvar’a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü ve belediyemizin tüm çalışan ekip ve arkadaşlarımıza, tercümanımız sevgili Tuğba’ya, Muhtarımız Şebnem Kumtepe’ye ve bizi yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok değerli sanatçılarımız vardı. Canlı performanslar sundular. Onlarında emeği ve katkıları için teşekkür ediyorum. Umarım bir başka konferansta yine gülen yüzlü mutlu kadınlar olarak hep bir araya geliriz” dedi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir