Hatalı Park Eden Sürücülere Fotoğraflı Ceza

29 Eylül 2010

Çanakkale’de trafik ekiplerinin kent içinde yazılan cezalara vatandaşların yoğun şekilde itiraz etmelerinin önüne geçmek için başlattığı fotoğraf makineli uygulama devam ediyor.

İl merkezinde denetimlerini sürdüren Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri cadde ve sokaklarda araçlarını gelişigüzel park eden sürücüleri defalarca uyarmalarına rağmen buna bir çözüm yolu bulunamadığını belirterek, ?Bu gibi durumlarda hatalı park eden araç sürücülerine ceza yazdığımızda itiraz edilebiliyordu. Sürücüler ?Ben oraya park etmedim. Benim aracım geçici duruyordu. Haksız ceza yazıldı? şeklindeki itirazlarda bulunuyorlardı. Bizlerde bu kapsamda ceza yazmadan önce aracın fotoğrafını ve yaptığı trafik suçunun fotoğrafını çekiyoruz. Ardından da fotoğrafla birlikte ceza makbuzu araç sahibinin adresine posta aracılığı ile gönderiliyor. Böylece kişi aracı ile yaptığı hatasını fotoğrafta gördüğü için itiraz edemiyor. Herkes trafik kurallarına uysa bu sorun ortadan kalkar? dediler.

Öte yandan son olarak İnönü caddesinde denetimlerini yapan trafik ekipleri çok sayıda araç sürücüsünün hatalı parklarını fotoğraflarla belgeleyip 62 TL cezalarını adreslerini gönderilmek üzere ilgili birimlere iletti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir