Hayaller ve Barışın Kesiştiği Sergi…

03 Kasım 2016

GTP Turizm ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik tarafından organize edilen; Tarık Gök ”BİR HAYALİN PEŞİNDE” ve “Turkcell Gelibolu Maratonu BARIŞ İÇİN KOŞUYORUM” fotoğraf sergisi, kapılarını sanatseverlere açtı.

1

Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde bugün yapılan açılışa; Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, ÇATOD adına Yönetim Kurulu Başkan Kemal Pazarbaşı ve çok sayıda davetli ile vatandaş katılım gösterdi. Serginin açılışını yapan Armağan Aydeğer, dünyada ses getiren fotoğraflara sahip Tarık Gök’ün fotoğraflarının yer aldığı sergiyi açmaktan mutluluk duyduklarını belirterek; “Gelibolu Maratonu’nda fotoğrafçı Tarık Gök’ün bizlere ciddi katkıları oldu. Bu yılki sergimizde onunda yer almasını istedik ve bizi sağolsun kırmadı. Gelibolu Maratonu’nda o özel anların yer aldığı fotoğraf sergisini de umarım beğenirsiniz” dedi. Konuşmaların ardından sergiye emek veren isimlere plaket takdim edildi.
2

“Bu Benim Hayalim ve Tutkum”
4
Himalayalar’ın tepesinden aldığı taşı Arap Denizi, Bengal Körfezi ve Hint Okyanusu’nun birleştiği Kanyakumari’ye dek taşıyan ve bu serüveni fotoğraflayan gezgin sanatçı Tarık Gök, bir taşla başlayan 7 bin km’lik ilk hikayesini sergilemekten ötürü mutluluk duyduğunu ve oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi.
6
Seyehat etmenin kendisi için bir tutkuya dönüştüğünü söyleyen Gök, “Arap Denizi, Bengal Körfezi ve Hint Okyanusu’nun birleştiği Kanyakumari’ye dek karşılaştığım yüzleri, kentleri görüntüledim. İzmir’de açtığım ilk sergiden sonra tekrar Hindistan’a gidip 4 bin km’lik bir fotoğraf serüveni daha yaşadım.
5
Seyehat etmek benim için bir tutku ve benim hayalim” dedi. Ayrıca fotoğraf sanatçısı Tarık Gök’ün 28 adet eserinin bulunduğu sergide, Hindistan Gokarna’da çekilen “Gözlerimdeki Umut” adlı fotoğraf gelirinin “Bir Dostum” diye bildirdiği bir kişiye bağışlayacağı açıklandı.
7

Barış İçin Koşuyorum Sergisi Dikkat Çekti

Öte yandan fotoğraf sanatçısı Afşin Çelik’in katkıları ile hazırlanan ve Turkcell Gelibolu Maratonundaki çok özel karelerden oluşan ‘Barış için Koşuyorum’ fotoğraf seçkisi sergide büyük dikkat çekmeyi başardı.
8
9
Sizi hayaller ve barışın kesiştiği bir dünyaya götüren bu özel sergi, 10 Kasım 2016 tarihine kadar Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açık olacak.
1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir