“Haydi Kadınlar Katılın Bize”

29 Mart 2016

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi “Haydi Kadınlar Katılın Bize” çalışmaları kapsamında Nefes Terapisti ve Yaşam Koçu Sezin Yetişen Koç tarafından doğru nefes ve iyi yaşam üzerine uygulamalı sunum gerçekleştirildi. Çalışmada, diyafram kullanımı, enerji düzeyini yükseltme ve stresi azaltma konuları işlendi.

Nefes Terapisti ve Yaşam Koçu Sezin Yetişen Koç; “Doğru nefes almak, vücudumuzun sağlıklı kalması ve ihtiyaç duyduğu oksijenin alınması; atık ve toksinlerin vücuttan atılması açısından çok önemlidir. Yeterince oksijen alınmadığında, zihinde bulanıklık, negatif düşünce, depresyon, işitme ve görme bozuklukları başlıyor. Düzgün ve yeterli nefes alamayanlar kendilerini sürekli yorgun ve depresif hissederler. Uyku düzenlerinde sorun yaşarlar. Bunu yenmenin en önemli yolu da nefeslerimizde saklı. Doğru nefes alarak organlarımızın beslenmelerini sağlayıp, hücrelerimizin verimliliğini arttırmak kaçınılmaz bir gerçektir” dedi.

2009 yılından bu yana uygulamalı nefes terapisi ve yaşam koçluğu çalışmalarında bulunduğunu ve nefes kapasitesinin artıran pek çok insanın yaşamında hızlı ve etkili iyileşmeler ve olumlu geri dönüşler gözlemlendiğini ifade eden Koç, Mahalle meclisindeki çalışmada nefes terapisi ve nefes teknikleri arasındaki farka da değinerek katılımcılara kısa bir uygulama yaptırarak katılanların doğru nefes, iyi yaşam ve olumlu düşüncenin yaşamımıza getirileri konusunda farkındalığının artmasına hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir