‘Haydi Karına Koş’ – Tiyatro (Lapseki)

03 Şubat 2009

Çanakkaleli tiyatroseverlere açan “Tiyatro Mastika” ilk oyunları olan Ray Conney’in yazdığı ve Üzeyir Tavuş’un yönettiği “Haydi Karına Koş” isimli komedyayı Lapseki halkına sahneleyecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu öğrencilerinden oluşturulan ve sonrasında kapısını bütün Çanakkaleli tiyatroseverlere açan “Tiyatro Mastika” ilk oyunları olan Ray Conney’in yazdığı ve Üzeyir Tavuş?un yönettiği ?Haydi Karına Koş? isimli komedyayı Lapseki halkına sahneleyecek.

Oyun yönetmeni Üzeyir Tavuş, tiyatroya karşı ilginin her geçen gün arttığı Çanakkale?de kendilerine sahip çıkılmasından duyduğun memnuniyeti dile getirerek, “Lapseki Belediye Başkanımız Dr. Kamil Özer gerçekten sanata değer veren ve ilçeyi düşünen bir belediye başkanı. Sanata ve sanatçıya verdiği değeri açıkça dile getiren ve bir o kadar da Lapseki aşığı Belediye Başkanı Kamil Özer’e ekibim ve sanat adına çok teşekkür ederim. Bilinmelidir ki, Çanakkale ve bütün ilçeleri birer sanat merkezi olma konumunu hak ediyor. Bunların başında da Lapseki Belediyesi ve halkı geliyor. Bu çok mutlu edici bir durum” dedi.

Yeni oyunları ile yollarına devam edeceklerini açıklayan sanat yönetmeni Tavuş “Ekibimiz yeni dönem çalışmalarına başlıyor. Aramıza yeni arkadaşlar katılacak. Diğer oyunlarımız yakında başta Çanakkale merkez olmak üzere ilçeler ve diğer illerde sanatseverlerle buluşacak” dedi.

Bir taksi şoförünün başından geçen komik olayları anlatan “Haydi Karına Koş” isimli dolantı komedya 6 Şubat 2009 tarihinde saat 19:30’da Lapseki’de Lapseki Belediye Salonu’nda sahnelenecek.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir