Hayırsever İşadamından Mehmetçik Vakfına Bağış

04 Ağustos 2015

Mehmetçik Vakfı’na 85 dönüm arazi bağışlayan hayırsever işadamı Nusreddin Yılmaz’a, Mehmetçik Vakfı tarafından teşekkür plaketi ve altın madalya takdim edildi.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Gelibolu turuna çıkan 75 şehit ve gazi çocuğuyla birlikte hayırsever işadamı Nusreddin Yılmaz’ı ziyaret eden Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Tamer Büyükkantarcıoğlu, maddi değerinin yanı sıra manevi değeri çok yüksek olan bağış için mutlu olduklarını ifade etti. Arazinin çok kıymetli olduğunu belirten Tamer Büyükkantarcıoğlu, şehit ve gazi çocuklarıyla beraber Nusreddin Yılmaz’a plaket ve altın madalya takdim etti. Şehit ve gazi çocuklarıyla bir araya gelen ve duygularını paylaşan işadamı Nusreddin Yılmaz, Vakıftan yardım alan çocukların babalarının bu vatan için canını severek feda ettiğini, kendisinin de insanlık namına böyle bir davranışta bulunduğunu ifade etti. “Çok mutluyum. Bana bu mutlu düşünceyi, yapıyı verdiği için Allah’a müteşekkirim” diyen Nusreddin Yılmaz, “Bu çocukların babaları severek bu memleket için canlarını vermişler. Bizim de insan olarak bir katkı yapmamız lazım. O bakımdan çok mutluyum” dedi.
isadami

Bağışı çok anlamlı bulduğunu dile Vali Ahmet Çınar,“Nusreddin Bey, burayı Mehmetçik Vakfına bağışlamak suretiyle büyük bir duyarlılık göstermiştir. Vermek zordur. Hakikatte cömertlik Cenab-ı Allah’ın da övdüğü bir hasrettir. Çocuklarını da aynı anlayışla yetiştirdiği belli oluyor. Hepsinin rızasını alarak, böyle güzel bir mekânı Mehmetçik Vakfına bağışlamıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir