Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Üyeleri Çanakkale’de

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Üyeleri Çanakkale’de

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu üyeleri 20 gün önce Silivri’den başladıkları gezi kapsamında Çanakkale’ye geldi.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, Trakya turuna Silivri’den başladıklarını belirterek, “Türkiye’de hayvan hakları ihlalleri çok yoğun. Bizlerde bu kapsamda öncelikle toplumun dikkatini hayvan hakları ihlallerine çekmek, kamuoyu oluşturmak ve STK baskı ve etkisi ile resmi mekanizmaları harekete geçirerek görevlerini yasalara ve ahlaki ve insani çerçevede yerine getirmelerini sağlamak için Trakya turuna başladık. 20 gün önce Silivri’den başladığımız bu gezimizde belediyelere ait hayvan barınaklarını gezip o bölgelerde yaşanan ihlalleri tespit ediyoruz. Silivri dışında Marmara Ereğlisi, Yeniçiftlik, Tekirdağ, Çorlu, İğneada, Kırklareli, Edirne, Lüleburgaz, Keşan, Pehlivanköy, Kıyıköy, Şarköy, Altınova, Burhaniye, Küçükkuyu, Gelibolu, Kepez ve Çanakkale il merkezindeki hayvan barınaklarını ziyaret ettik. Yaptığımız ziyaretlerde özellikle Gelibolu’da gördüğümüz manzara bizi şok etti. Dağın tepesinde bulanan barınaktaki hayvanların adeta ölmeleri için buraya bırakılmaları çok vahim bir durum. Bizler HAYTAP olarak İl Çevre Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurarak Gelibolu’daki hayvan barınağının kapatılmasını istedik. Bu barınağın kapatılmasını istiyoruz” dedi.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, Çanakkale il merkezindeki hayvan barınağında bir sıkıntı olmadığını da belirterek, “Havyan barınağının bulunduğu yerde fiziki yönden bir sıkıntı olmamasına rağmen maalesef belediyenin veteriner hekim sıkıntısı söz konusu. Türkiye’de gönüllüye kapalı tek hayvan barınağı Çanakkale. Barınakta yer alan veteriner hekim ise gönüllülerin içeriye girmesine izin vermiyor. Bu sorunun çözülmesi ve en kısa sürede Çanakkale Belediyesi’nin Veteriner Hekim sorununu halletmesi lazım” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir