Herbalife’dan Yepyeni Bir Ürün: XTRA-CAL

31 Mayıs 2012

Kalsiyum, vücudumuzdaki kemikler ve dişlerin temel yapı maddesidir. Kalsiyumun kemiklerde bulunması onların dayanıklı ve güçlü olmasını sağlar. Vücudumuzda bulunan kalsiyum’un %99’u kemiklerimiz ve dişlerimizde, %1’i ise kanda ve yumuşak dokularda bulunmaktadır. Kemiklerimiz güçlü olmak için yapılmıştır. Fakat yaşımız ilerledikçe ihtiyacımız olan kalsiyum alımını gerçekleştiremediğimizde, kemiklerimiz kırılgan hale gelip kolayca kırılabilir. Kemik yoğunluğu yaşla orantılı bir şekilde azalır. Bu durumda kalsiyum ve D3 vitamini gibi önemli besinleri alarak ve iyi beslenmeye devam ederek kemiklerin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine devam etmek gerekir.

Kalsiyum nerede bulunur?
En zengin kalsiyum kaynakları süt, peynir ve yoğurt gibi süt ürünleridir. Ispanak ve lahana gibi bazı yapraklı, yeşil sebzeler de kalsiyum sağlayabilir. Fakat bazen yiyecek kaynakları ile yeterli kalsiyum alamayabiliriz.

Ancak 3 su bardağı süt, tavsiye edilen günlük ihtiyacınız olan 800mg kalsiyumu size sağlar.

Fakat her gün bu kadar süt içebiliyor musunuz?
Beslenme düzeniniz buna uymadığında, kalsiyum desteği almak size mükemmel bir seçenek sunar. Herbalife , kalsiyum ve D vitamini ihtiyacımız için Xtra-Cal’ı öneriyor. Bu özellikle laktoz intoleransı (süt şekeri olan Laktoz’a karşı duyarlılığı) olan kişilerde, vejeteryanlarda ve ekstra kalsiyum ihtiyacının görülebileceği belli bir yaşın üzerindeki kişilerde, mesela 50 yaş üstü kadınlarda kullanımı fayda sağlar.

Xtra-Cal Nedir?
Xtra-Cal, sağlıklı kemikleri ve dişleri desteklemek için bileşenlerine D Vitamini ve magnezyum eklenmiş kalsiyum içerikli bir gıda takviyesidir.

Xtra-Cal’ın Faydaları:
Tablet başına 333mg kalsiyum içerir. Ayrıca kalsiyum emilimine yardımcı olan ve bu mineralden faydalanan D3 vitamini ve magnezyum içerir. Özellikle laktoz intoleransı olan kişiler, vejeteryanlar ve 50 yaş üzeri kadınlar için fayda sağlar.

Xtra-Cal Nasıl Yardım Eder?
Xtra-Cal sadece kalsiyum değil, D3 vitamini ile magnezyum da içerir. Bunlar Xtra-Cal’da bulunan kalsiyumun vücut tarafından emilimine ve kullanımına yardımcı olur.

Neden Xtra-Cal kullanmalıyım?
Kalsiyum, kemiklerin ve dişlerin sağlığını korumasına yardımcı olan gerekli bir mineraldir. Kalsiyumun Önerilen Günlük Alımı (RDA) 800mg’dır. Eğer kalsiyum doğal besin kaynakları aracılığı ile yeteri kadar temin edilemiyorsa, bir gıda takviyesi almak iyi bir alternatif çözüm olacaktır.

Erkekler: Kalsiyum sizin içinde önemli!
Bazen kalsiyum kullanımının sadece kadınlara gerekli olduğu düşünülür.Fakat kalsiyumun erkeklerde de sağlıklı kemik ve dişler ile genel sağlık için gerekli olduğu unutulmamalıdır.

Gebelik ve Kalsiyum İhtiyacı
Hamilelik sırasında yeterli miktarda kalsiyum alınmazsa bebek, ihtiyacını annenin vücudundan ve kemiklerinden sağlar. Bu da annenin ilerleyen yıllarda sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden olur.

Xtra-Cal’ı nasıl kullanmalıyım?
Her gün üç defa birer tabletin tercihen yemek saatlerinde alınması önerilir.

İnsan vücudunda…
206 kemik vardır…
Sağlıklı kemik ve dişler için kalsiyumun faydalarını
keşfetmek isteyenler…
bunun için 206 iyi sebebiniz var…

Sağlıklı ve keyifli bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

Prof.Dr.Banu Çaycı
Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi

sipariş ve bilgi için : 0546 473 06 52 – 0536 513 84 87

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir