Hırsız – Polis Kovalamacası Tarlada Sona Erdi

06 Mayıs 2011

Çanakkale il merkezinde 3 ayrı eve girip ziynet eşyalarını çaldıktan sonra araçla kaçan 5 kişilik hırsızlık şebekesi, polisin uzun süren kovalamacasının ardından yakalandı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre Barbaros Mahallesi’nde bir apartmandan çıkan şüpheli şahısların bir araca binerek uzaklaştığını gören vatandaşlar, aldıkları plakayı emniyet birimlerine bildirdi. Bunun üzerine devreye giren Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen plaka üzerinde uygulama yapmaya başladı. Aracın Havaalanı Kavşağı civarında MOBESE kameraları tarafından tespit edilmesiyle bölgede bulunan trafik ekipleri uyarıldı. Troya Caddesi üzerinden hızla yoluna devam eden 34 plakalı otomobil, İl Jandarma önünde trafik ekiplerinin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yaklaşık 3-4 kilometre boyunca hırsız-polis kovalamacasının yaşandığı karayolunda yakalanacaklarını anlayan hırsızlar, İzmir yolu üzerinde aracı terk edip tarlaya kaçtı. Trafik ekipleri de araçtan inip şahısları aramaya başladı. Kısa sürede tarla içinde saklanan 2’si çocuk 4 kişiyi gözaltına alan ekipler, başka kimse olma ihtimaline karşı bölgede arama çalışmalarına devam etti. Ekipler, yaklaşık 15 dakika sonra tarla içinde yatar halde gördükleri kadını da gözaltına aldı. Ayağının burkulması sebebiyle yere yattığını iddia eden kadın ve diğer şahıslar, Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Ele geçirilen araçta ise hırsızlık malı olduğu iddia edilen ziynet eşyaları bulundu. Araç daha sonra kamyon garajına çekildi.

Öte yandan Çanakkale’de özellikle cuma günleri kurulan pazar sebebiyle şehir dışından hırsızlık amacıyla bu tür kişilerin geldiğini belirten emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler, yapılan sıkı denetimler sayesinde şahısların yakalandığını belirtti.
Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir