‘Hitit – Troya Rüzgarı’ – Heykel Sergisi

01 Haziran 2009

Seramik Sanatçısı ve akademisyen Profesör Dr. Erdinç Bakla?nın iki önemli uğraşısı olan ?Hitit Rüzgarı? ve ?Troia Rüzgarı? isimli Heykel Sergileri?nin birleştirilmiş ortak ürünü ?Hitit ? Troia Rüzgarı? isimli Heykel Sergisi 02 – 21 Haziran 2009 tarihleri arasında Çimenlik Kalesi’nde sergileniyor.

Seramik Sanatçısı ve akademisyen Prof. Dr. Erdinç Bakla ?Hitit ve Troia Rüzgarı? isimli heykel sergisini Çimenlik Kalesi?nde beğeniye sundu.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tümamiral Serdar Dülger, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ile birlikte çok sayıda konuğun katıldığı sergide tek tek eserlerini tanıtan Prof. Dr. Edinç Bakla ?Hitit ve Troia?ya ait heykellerin önemine dikkat çekti. Yaklaşık 70?e yakın eserin bulunduğu serginin 21 Haziran tarihine kadar Çimenlik Kalesi’nde beğeniye sunulacağı belirtildi.

İHA

Yorumlar...
  • Fatih Karagül
    02/11/2010 17:18

    Değeli Hocamız Çanakkale için çok önemli şeyler yaptı. Yapmaya da devam edecekti. Fakat bazı işgüzarlar, değerini bilemedi, yazık oldu, küstürdüler Hocamızı Çanakkale'ye.

  • Ece Kazan
    01/04/2010 20:46

    HERZAMAN TAKİP EDİYORUM ZATEN.ÇOK BAŞARILI BULUYORUM.SEVGİLER.ECE

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir