“Hizmet Hareketine Ötekileştirici Ayrımcı Benzetmeler Kabul Edilemez”

21 Ocak 2014

Çanakkale’de faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları (STK) ve şirket temsilcileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) il başkanlığını ziyaret ederek, son günlerde hizmet camiasına karşı yapılan açıklamalardan duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Temsilcileri AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu karşıladı.

Ziyarete ÇAGİAD, SEÇKİNDER, ÇAMTED, SİNERJİ, CEMREDER, Erişen A.Ş, Rikkat Ltd. Şti, İrfan Kale Ltd. Şti, Fem-Anafen Dershaneleri ve Gökkuşağı Koleji temsilcileri katıldı. AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu tarafından samimi şekilde karşılanan temsilciler, son zamanlarda hizmet hareketine karşı yıpratma, itibarsızlaştırma hatta çok yakışıksız sözlerle yapılan kampanyaları üzülerek izlediklerini belirterek, hizmet hareketine aynı itibarsızlaştırma taktiği ile hedefe konularak hele hele paralel devlet denilerek mesnetsiz hiçbir hukuki dayanağı olmayan iftiralar atıldığını belirtti.

Görüşme ile ilgili şu ortak açıklama yapıldı:

“Hizmet hareketi; evrensel yüksek insani değerler çerçevesinde bir araya gelmiş gönüllülerden oluşan bir sivil toplum hareketidir. Misyonu; insanlığa hizmeti, Hakka’a hizmet kabul ederek, ‘cehalet ayrılık ve fakirlik’ sorunlarına çözüm bulmaya çalışır. Eğitimle cehalete, diyalog ve hoşgörü ile ayrılığa, Kimse Yok Mu gibi yardım kuruluşları ile fakirliğe çözüm bulunmaya çalışmaktadır. Yurt dışında yapılan faaliyetlerle 160 ülkeye ulaşılmış ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlanmıştır. Bütün bu güzel hizmetleri yapan milyonlarca seveni olan hizmet hareketine ‘örgüt, ajan, çete, in, casus, fitne, paralel devlet, yargı cuntası’ gibi ötekileştirici ayrımcı benzetmeler kabul edilemez. Özellikle son olarak ‘haşhaşi’ benzetmesi birlik ve beraberliğimize darbe niteliğinde bir söylemdir. Sigara dumanında bile rahatsız olan, karıncayı dahi incitmekten çekinen hizmet gönüllülerinin uyuşturucu kaçakçılığı yapan, toplumu tehlikeye sokan illetli bir yapı olan tarihe geçen Nizamül Mülk’ü katleden zihniyete benzetmek kabul edilemez. Sayın Başbakanın geçmişte yaptığı balkon konuşmaları gibi, 76 milyonun Başbakanı gibi hareket edip birlik ve beraberliğimizi koruyucu söylemlere devam etmesini bekliyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir