Hobi Parkı Başvurularında Son Gün 31 Mart!

29 Mart 2016

Çanakkale Belediyesinin, kentliyi doğayla buluşturacak olan yeni projesi Hobi Parkı’nda son rötuşlar gerçekleştiriliyor. Öte yandan Hobi Parkı’ndan yararlanmak isteyen kentlilerimiz için ise son başvuru tarihi 31 Mart 2016 Perşembe…

Esenler Mahallesi 11. Sokak’ta bulunan alanda hazırlanan Hobi Parkı’nın kullanımı için 15 Şubat’ta başlayan başvurulara ilgi büyük olurken, projeden yararlanmak isteyen kentlilerimiz 31 Mart 2016 Perşembe gününe kadar Çanakkale Belediyesi İletişim Masaları ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne başvurabilir.

Başvuru sürecinin tamamlanması ile birlikte, Encümende çekilecek kura ile birlikte 76 asil, 38 yedek kullanıcı belirlenecek. Kullanıcılar, yedi gün içerisinde kullanım bedelini ödemek suretiyle, kurada kendisine çıkan alanda tarımsal uygulamalarını gerçekleştirebilecek. Kullanıcıların, Hobi Parkı’ndaki elektrik, su ve güvenlik masrafları için kullanacakları alanın metrekaresine aylık 1 TL+KDV olmak suretiyle ödeme yapması gerekecek. Talep eden tüm kentlilerimizin de kullanabilmesi adına, her kullanıcı bir hobi alanını yalnızca 3 yıllığına kullanabilecek, ayrıca alanda en fazla 1 yıllık bitkilerin dikimine izin verilecek. Alanın denetimi ve teknik destek Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Kentlilerin organik tarımsal faaliyetler yapabilecekleri Hobi Parkında ise alanları 49 m2 ile 120 m2 arasında değişen 76 adet hobi bahçesi alanı bulunuyor. Projede ayrıca tamamen ahşaptan ve geçme sistem ile üretilen, tarım uygulama gereçlerinin muhafazası için planlanan 19 adet modüler ahşap hobi kulübesi yer alıyor. 1 adet idari binanın da bulunduğu Hobi Parkı’nda son düzenlemeler gerçekleştirilirken, yakın bir tarihte vatandaşların kullanımına sunulması planlanıyor.

Yorumlar...
  • özkal özdemir
    30/03/2016 11:21

    Harika bir düşünce ve uygulama.... kararı alan uygulayan emegi gecen tüm arkadaşlara tşk ederim.. Çanakkaleye yakısan bir uygulama .tekrar tebrikler...................

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir